Hoppa till sidans innehåll

2014


OFFERDALSMILEN       *  RESULTATLISTA  *  2014-06-17  *                
==============================================================================
KLASS  HK      *  HERRAR KAXÅS 10 KM                   *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB                ANVÄND TID       DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  538  Andreas Fahle´n          IFK Umeå                30.39,0     0.00,0
   2  530  Perra Hellström          Sportsgym SC            32.11,5     1.32,5
   3  502  Jonatan Thoresson        Trångsvikens IF         32.44,8     2.05,8
   4  546  Simon Jörgensen          Sportsgym Sc            32.52,6     2.13,6
   5  500  David Nordqvist          Trångsvikens IF         32.54,1     2.15,1
   6  474  Andreas Bergstedt        Enhörna IF              32.59,0     2.20,0
   7  524  Oskar Kardin             Sports Gym SC           33.10,1     2.31,1
   8  503  Martin Kristiansson      Trångsvikens IF         33.34,0     2.55,0
   9  484  Johan Persson            Lindmans Skogstjänst    33.45,5     3.06,5
  10  543  Erik Melin Söderström    Trångsvikens IF         33.53,7     3.14,7
  11  532  Andreas Phersson         Trångsvikens IF         34.47,3     4.08,3
  12  489  håkan emilsson           offerdals sk            34.56,2     4.17,2
  13  558  Martin Emilsson          Offerdals SK            34.58,3     4.19,3
  14  542  Patrik Tallbom           Brunflo IF              34.59,0     4.20,0
  15  482  Eric Simonsson           Landöns IF              35.32,4     4.53,4
  16  475  Oscar Ivars              Falun-Borlänge SK       35.33,1     4.54,1
  17  501  Erik Ragnarsson          Trångsvikens IF         35.35,2     4.56,2
  18  518  John Lagerskog           Trångsvikens IF         35.39,8     5.00,8
  19  490  Max Novak                Trångsvikens IF         35.48,6     5.09,6
  20  531  Elias Dahl               Offerdals SK            36.00,5     5.21,5
  21  551  Jimmy Emilsson           Offerdals SK            36.02,1     5.23,1
  22  553  Mikael Andersson         Trångsvokens IF         36.03,1     5.24,1
  23  554  Claes Lundin             Trångsvikens IF         36.04,6     5.25,6
  24  506  Gabriel Hallquist        Åsarna IK               36.16,2     5.37,2
  25  549  Andre Jakobsson          Östersund Triatlon      36.17,0     5.38,0
  26  498  Carl Hellblom            Trångsvikens IF         36.27,3     5.48,3
  27  514  Rasmus Hörnfeldt         Östersunds SK           36.39,6     6.00,6
  28  492  Carl-Henrik Rost         Sports gym SC           36.53,0     6.14,0
  29  509  Mikael Lundholm          ÖSK motion              37.06,0     6.27,0
  30  478  Peja Lindholm            Gå & löp kliniken       37.07,1     6.28,1
  31  527  Håkan Melander           Alsens IF               37.08,0     6.29,0
  32  526  Emil Johansson           Hallkutarna             37.09,6     6.30,6
  33  520  Andreas Hansson          Duveds IF               37.40,9     7.01,9
  34  525  Andreas Edholm           Åre Bergcyklister       37.43,7     7.04,7
  35  523  Daniel Svensson          Östersund               37.52,0     7.13,0
  36  480  Per Samuelsson           Jämtkraft IF            37.53,0     7.14,0
  37  536  Nils Mårtensson          Lättja IF               38.03,3     7.24,3
  38  476  Janne Kolehmainen        Föllinge                38.08,2     7.29,2
  39  499  Daniel Berggren          Trångsvikens IF         38.12,9     7.33,9
  40  471  Atle Morseth Edvinsson   Brunflo IF              38.31,7     7.52,7
  41  504  Patrik Norberg-66        Trångsvikens IF         38.36,1     7.57,1
  42  493  Hans Strindberg          Sportsgym SC            38.41,6     8.02,6
  43  557  Tommy Grip               Brunflo IF              39.02,2     8.23,2
  44  496  Henrik Jonsson           Team Nubbe Grisfot      39.24,2     8.45,2
  45  537  Henrik Öhrberg           Lättja IF               39.30,4     8.51,4
  46  529  Tommy Olsson             Mörsils IF              40.10,2     9.31,2
  47  555  Hannes Baker             Teng IF                 40.25,3     9.46,3
  48  507  Patrik Hakonen           ÖSK                     40.26,1     9.47,1
  49  510  Ronnie Engstrand         Östersund               40.39,9    10.00,9
  50  488  Fredrik Högberg          Möringan                40.47,6    10.08,6
  51  473  Lars Magnusson           Deloitte                40.55,4    10.16,4
  52  497  Mattias Lagerkvist       TNT                     41.02,5    10.23,5
  53  468  Stefan Roos              Andritz                 41.08,0    10.29,0
  54  494  Mårten Eneberg           Sportsgym SC            41.22,5    10.43,5
  55  534  Per Sten                 Brunflo IF              41.24,6    10.45,6
  56  550  Lars-Erik Lindberg       Tunkur Benur            41.56,3    11.17,3
  57  472  Johan Boije              Brunflo if              41.58,7    11.19,7
  58  544  David Ragnarsson         Brunflo IF              42.17,2    11.38,2
  59  511  Fredrik Marken           Östersund Triathlon     42.40,8    12.01,8
  60  470  ulf bengtsson            aspås if                43.01,9    12.22,9
  61  541  Thomas Jönsson           Krokom                  43.08,0    12.29,0
  62  486  Bengt Nilzén             Mo korpen               43.33,4    12.54,4
  63  545  Daniel Gustavsson        Sweco                   43.47,3    13.08,3
  64  519  Peter Kammer             Åre Längdskidklubb      43.55,0    13.16,0
  65  479  Gunnar Olander           Jämtkraft IF            43.56,1    13.17,1
  66  535  Erik Olsson              Offerdals IF            43.58,0    13.19,0
  67  516  Sune Salomonsson         Myssjö-Oviken IF        44.34,4    13.55,4
  68  533  Miles Scherrer           Östersund               44.53,5    14.14,5
  69  495  Fredrik Pihl             TEAM HIA                44.59,8    14.20,8
  70  522  Per Lindborg             Runacademy IF           45.07,2    14.28,2
  71  508  Anders Sahlin            ÖSK motion              45.09,7    14.30,7
  72  477  Ludde Eneberg            Föllinge IK             45.32,9    14.53,9
  73  515  Bengt Hansson                                    45.52,8    15.13,8
  74  483  Hamid Mohamed Ali        Lindmans Skogstjänst    46.03,6    15.24,6
  75  528  Håkan Wallin             Möringan                46.22,1    15.43,1
  76  540  Yasin Ahmed              Lindmans Skogstjänst    46.36,0    15.57,0
  77  548  Leif Andersson           Postens IF              47.04,9    16.25,9
  78  487  Leif Nilzén              Mo korpen               47.17,5    16.38,5
  79  552  Pär Åslund               SKAULA Road Runners     47.39,3    17.00,3
  80  547  Bertil Malander          Postens IF              48.35,2    17.56,2
  81  517  Paul Vivlen                                      48.41,8    18.02,8
  82  556  Mike Baker               Teng IF                 49.10,9    18.31,9
  83  521  Gunnar Kvarnlöf          Offerdals SK            49.20,1    18.41,1
  84  485  Ando Jonsson             Lit                     49.51,8    19.12,8
  85  491  Peter Persson            Rödöns SK               51.41,0    21.02,0
  86  505  Börje Johansson          VLDK                    53.42,5    23.03,5
  87  539  Anders Andersson         Jönssonligan            54.30,8    23.51,8

==============================================================================
KLASS  DK      *  DAMER KAXÅS 10 KM                    *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB                ANVÄND TID       DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  669  Hedda Bångman            Trångsvikens IF         37.33,5     0.00,0
   2  646  Laila Kveli              Namdal løpeklubb        38.07,4     0.33,9
   3  672  Evelina Bångman          Offerdals SK            38.19,3     0.45,8
   4  664  Charlotte Nordling Schil Sportsgym SC            39.32,0     1.58,5
   5  660  Maria Boberg             Frösö IF                42.11,9     4.38,4
   6  654  Sofie Nässén             Uppsala LK              42.45,8     5.12,3
   7  653  Malin Olsson             Trångsvikens IF         42.47,2     5.13,7
   8  642  Therese Svensson         Bygg entre.Jämtland     44.15,1     6.41,6
   9  661  Sigrid Landgrn           Friskis & Svettis       44.38,9     7.05,4
  10  648  Siv Parnedahl            Offerdals sk            44.55,4     7.21,9
  11  657  Anneli Wivlen            Brunflo If              45.14,9     7.41,4
  12  641  Malin Ångström           Brunflo                 45.20,7     7.47,2
  13  647  Linnea Bångman           Offerdals SK            45.54,9     8.21,4
  14  659  Wega Högberg             Möringan                46.02,3     8.28,8
  15  645  Ulrika Jonsson           Mekonomen Gärdet        46.12,4     8.38,9
  16  649  Therese Hedlund          Offerdals SK            46.20,4     8.46,9
  17  673  Agnes Jörgensen          Alsens IF               46.34,5     9.01,0
  18  671  Elisabth Hallström                               46.36,8     9.03,3
  19  674  Emma Hansson                                     47.13,8     9.40,3
  20  668  Olivia Wahlström         Offerdals SK            47.53,4    10.19,9
  21  650  Anna Frestadius          STORM                   48.42,7    11.09,2
  22  643  Emma Wasell              Järpens sk              49.40,4    12.06,9
  23  670  Maria Ragnarsson         Bodsjöböle SK           49.44,4    12.10,9
  24  665  Helena Jansson           Kalls IF                49.55,8    12.22,3
  25  662  Nadja Isberg             Team HIA                51.31,1    13.57,6
  26  644  Monica Johannesson       Lit                     51.41,7    14.08,2
  27  675  Anna von Friedrichs Grän                         51.50,0    14.16,5
  28  663  Therone Svan Åström                              51.54,8    14.21,3
  29  651  Linda Johansson          Team Nordic Trail       52.35,1    15.01,6
  30  656  Eva Göransson            Östersund               54.39,6    17.06,1
  31  652  Irene Kempe              Trångsvikens IF         54.55,8    17.22,3
  32  658  Bettan Westerberg        Myssjö-Oviken IF        56.04,5    18.31,0
  33  667  Jenny Jonsson            Offerdal                56.18,2    18.44,7
  34  676  Madeleine Nilsson                                56.20,4    18.46,9
  35  655  Britt Höglund            Östersund               56.21,5    18.48,0
  36  666  Carin Rodling            Frösö IF                56.57,7    19.24,2

------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB                ANVÄND TID       DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  733  Mattias Brunström        Östersund               17.42,2     0.00,0
   2  750  Johnny Hördell           Offerdals SK            18.15,0     0.32,8
   3  727  Emil Ragnarsson          Offerdals SK            18.55,6     1.13,4
   4  729  Niklas Nord              Offerdals SK            18.56,1     1.13,9
   5  737  Erik Albinder            Sportgym SC             19.27,6     1.45,4
   6  720  Håkan Svedberg           Brunflo IF              19.37,9     1.55,7
   7  742  Erik Hennings            Trångsvikens IF         19.40,0     1.57,8
   8  732  William Selander         Trångsvikens IF         19.42,6     2.00,4
   9  721  stefan andersson         brunflo if              19.53,4     2.11,2
  10  735  Måns Ketola Backe                                20.34,3     2.52,1
  11  736  Hampus Lindholm          Alsens IF               21.13,2     3.31,0
  12  747  Markus Flimkberg         Östersunds SK           21.15,8     3.33,6
  13  755  Ulf Lindman              Offerdals IF            21.23,8     3.41,6
  14  757  Anton Nilsson            Offerdals IF            21.27,8     3.45,6
  15  756  Emil Sellsve             Järpens SK              21.28,6     3.46,4
  16  749  Bengt Björnsson          Offerdals SK            21.29,3     3.47,1
  17  752  Fredrik Johansson        Ösk Motion              21.41,8     3.59,6
  18  724  Jonas Fredriksson        Lindmans Skogstjänst    21.46,3     4.04,1
  19  738  Håkan Sjölin             Klubblös                22.04,7     4.22,5
  20  739  Andreas Eriksson         Offerdal                22.22,1     4.39,9
  21  726  Elias Ragnarsson         Offerdals SK            22.30,9     4.48,7
  22  734  Jon Nilsson              Offerdals SK            22.43,2     5.01,0
  23  741  Filip Stenhammar         OIF                     22.57,8     5.15,6
  24  723  Fredrik Lindman          Lindmans Skogstjänst    24.11,1     6.28,9
  25  748  Willian Kingstad         KD55 IF                 24.34,5     6.52,3
  26  751  Fredrik Broberg          Halmstads Garnisons     25.01,5     7.19,3
  27  745  Oskar Edh                Järpens SK              25.30,6     7.48,4
  28  717  Fabian Strindberg        Blecket                 25.33,9     7.51,7
  29  725  Bjarne Staf              Offerdals sk            25.43,7     8.01,5
  30  746  Kristoffer Åkerlund      ÖSK                     25.49,5     8.07,3
  31  718  Pontus Strindberg        Blecket                 27.08,9     9.26,7
  32  730  Wiktor Ragnarsson        Offerdals SK            27.09,7     9.27,5
  33  728  Linus Sörlin             Offerdals sk            28.53,3    11.11,1
  34  722  Abdullah Deenow          Lindmans Skogstjänst    29.05,4    11.23,2
  35  753  Stefan Simonsson                                 29.32,6    11.50,4
  36  754  Christoffer Toth Adolfss Kälens SK               30.58,5    13.16,3
  37  744  Max Hansson              Offerdals SK            33.04,3    15.22,1
  38  743  Kent Ögren               Solgläntan              34.36,0    16.53,8
  39  740  Wilmer Bäckebjörk        OIF                     36.19,2    18.37,0
  40  719  Rasmus Strindberg        Blecket                 40.02,7    22.20,5

------------------------------------------------------------------------------
KLASS  DE      *  DAMER EDE 5 KM                       *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB                ANVÄND TID       DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  801  Malin Olofsson           Trångsvikens IF         19.51,1     0.00,0
   2  788  Märta Rosenberg          Duveds If               20.27,0     0.35,9
   3  798  Emma Jönsson             Trångsvikens IF         20.55,8     1.04,7
   4  789  Hannah Sandström         Frösö IF                21.45,8     1.54,7
   5  782  Julia Nilsson            Offerdals SK            21.52,3     2.01,2
   6  773  Jana Novak               Offerdals SK            21.53,0     2.01,9
   7  780  Ella Bäckebjörk          Offerdals SK            21.56,2     2.05,1
   8  769  Anna Novak               Offerdals SK            22.26,4     2.35,3
   9  772  Hanna Bångman            Offerdals SK            23.01,4     3.10,3
  10  792  Emma Persson             Gräftåvallens SK        23.18,3     3.27,2
  11  797  Anna Hansson             Offerdals SK            23.25,3     3.34,2
  12  791  Carolin Hjelm            ÖSK                     23.56,6     4.05,5
  13  716  Gabriella Gustafsson     Blecket                 24.13,1     4.22,0
  14  781  Ida Bäckebjörk           Offerdals SK            24.29,2     4.38,1
  15  799  Ylva Olsson              Mörsils IF              24.32,5     4.41,4
  16  795  Hanna Englund            Östersund               25.51,1     6.00,0
  17  783  Carolin Nilsson          Offerdals SK            26.36,0     6.44,9
  18  777  Elin Eriksson            Skärvångens IF          27.34,9     7.43,8
  19  768  Moa Olenäs               Offerdals IF            27.47,2     7.56,1
  20  807  Hanna Sundell            Åsarna                  28.10,0     8.18,9
  21  770  Annica Kingstad          Offerdals SK            28.16,7     8.25,6
  22  794  Marielle Säterhall       Offerdal                28.28,2     8.37,1
  23  779  Birgitta Hansson                                 28.43,7     8.52,6
  24  800  Felicia Broberg          Offerdals IF            28.49,0     8.57,9
  25  785  Emma Olofsson            OIF                     28.54,2     9.03,1
  26  790  Wilma Lindholm           Alsens IF               29.12,2     9.21,1
  27  786  Linnéa Hemå              Brunflo IF              29.33,9     9.42,8
  28  803  Elin Lögdberg            Kälens SK               30.57,7    11.06,6
  29  776  Helena Undrom            Rödöns Sportklubb       31.06,1    11.15,0
  30  793  Sara Matsson                                     31.15,2    11.24,1
  31  784  Helén Olofsson           OIF                     32.14,0    12.22,9
  32  767  Isabell Olenäs           Offerdals IF            32.21,6    12.30,5
  33  787  Marié Hemå               Krokom                  32.42,6    12.51,5
  34  771  Gunilla Nilsson          Offerdals SK            33.09,6    13.18,5
  35  810  Maria Lindholm           Ås IF                   33.13,9    13.22,8
  36  766  Ida Edström              Hjärtslaget's           33.19,3    13.28,2
  37  805  Anna Lindman                                     34.04,6    14.13,5
  38  804  Sara Lindman                                     34.05,3    14.14,2
  39  796  Carina Sandberg          Solgläntan              34.35,2    14.44,1
  40  802  Ida Stefansdotter        Offerdal                35.38,1    15.47,0
  41  806  Filippa Åslund           Åsarna                  36.27,5    16.36,4
  42  809  Ella Torén               Offerdals SK            36.39,1    16.48,0
  43  808  Alice Persson                                    36.57,3    17.06,2
  44  774  Elena Eriksson           OiF                     39.42,8    19.51,7
  45  775  Jeanette Edler           OIF                     45.51,9    26.00,8


==============================================================================
KLASS  PE      *  POJKAR FÖDDA -99 OCH SENARE 2*1 KM   *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB                ANVÄND TID       DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  308  Erik Engelin             Offerdals SK            05.12,3     0.00,0
   2  309  Viggo Lindholm           Alsens IF               09.08,9     3.56,6

==============================================================================
KLASS  FE      *  FLICKOR FÖDDA -99 OCH SENARE 2x1 KM  *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB                ANVÄND TID       DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  375  Tilde Bångman            Offerdals SK            05.14,5     0.00,0
   2  372  Ida wasell               Järpens sk              06.19,1     1.04,6
   3  376  Lina Hennings            Trångsviken             06.25,6     1.11,1
   4  377  Ebba Hennings            Trångsviken             08.01,0     2.46,5
   5  373  Felicia Staf-Rosengren   Näldens IF              08.43,3     3.28,8
   6  378  Ida Kvarnlöf             Offerdal                10.58,8     5.44,3

==============================================================================
KLASS  GÅ      *  GÅING EDE 5 KM INGEN TIDTAGNING      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB                ANVÄND TID       DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  820  Arne Lundh               Offerdal                
   2  825  Sören Lind               Anvågens SK             
   3  823  Elin Engelin             Offerdals SK            
   4  824  Monica Engelin           Offerdals SK            
   5  817  Lis-Marie Berged                                 
   6  818  Johanna Eriksson                                 
   7  828  Anja Hördell             OIF                     
   8  835  Nils Broberg             Halmstads Garnisons     
   9  816  Lotta Näslund                                    
  10  834  Annica Åkesson           Halmstads Garnisons     
  11  819  Hilkka Saarikoski                                
  12  827  Gerd Alexius             Järpens SK              
  13  838                                                   
  14  837                                                   
  15  829  Lukas Hördell            Offerdals SK            
  16  833  Maria Göransson                                  
  17  831  Maria Persson            Kaxås                   
  18  822  Lena Mattsson                                    
  19  821  Ann-Loise Mattsson                               
  20  832  Nisse Bäckvall           Änge                    
  21  830  Diana Dahlberg           Offerdals SK            
  22  826  Ann-Helen Ögren                                  
  23  836  Birgit Olander           OIF                    

==============================================================================
KLASS  BK      *  BARN KLASS 1 KM INGEN TIDTAGNING     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB                ANVÄND TID       DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  877  Kestin Bäckebjörk                                
   2  888  Sofia Nilsson                                    
   4  882  Tina Engström                                   
   5  884  Nadja Ivansson                                   
   6  872  Tim Stefansson                                   
   7  866  Olle Bäckman                                     
   8  869  Emma Kingstad                                    
   9  870  Alfons Gustavsson                               
  10  876  Emelie Nilsson                                   
  11  887  Alfred Abrahamsson                               
  12  875  Elina Åslund                                     
  13  886  Astrid Abrahamsson                               
  14  890  Lukas Hördell                                    
  15  871  Moa Gustavsson                                   
  16  873  Matilda Jonsson                                  
  17  878  Hugo Jonsson                                     
  18  874  Lovisa Jonsson                                   
  19  880  Lasse Bäckvall                                   
  20  868  Oliver Kingstad                                  
  21  879  Anna Jonsson                                     
  22  881  Melvin Johansson                                 
  23  885  Ebba Kveli                                       
  24  883  Jennifer Staf                                    
  25  889  August Hednoff                                  
------------------------------------------------------------------------------
Uppdaterad: 19 JUN 2017 12:22 Skribent: Lars Ove Birgersson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Offerdals SK - Skidor
Kaxås 107
83597 Offerdal

Kontakt:
Tel: 0733319120
E-post: [saknas] Information

Se all info

 Sponsorer

Sigma
 
 Minera
 
 

staticbanner

För mer info kontakta Anna Lena

 
Länets
 
Svenska Sol
 
 Statkraft
 
Logga_MD
 

 Jämtkraft