Hoppa till sidans innehåll

2013


OFFERDALSPROPAGANDAN *  RESULTATLISTA  *  2013-01-19  *               
==============================================================================
KLASS  H8      *  Herrar 8   1 Km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1    2  Petrus Landén            Ås IF                   00.00     0.00
        3  Anton  Krylén            Föllinge IK             00.00     0.00
        4  Karl Wikman              Spikbodarnas IK         00.00     0.00
        5  Felix Sjölund Myhr       Ås IF                   00.00     0.00
        6  Elias Redman             Östersunds SK           00.00     0.00
       10  Adrian Sellsve           Järpens SK              00.00     0.00
       11  Oskar Olausson           Offerdals SK            00.00     0.00

==============================================================================
KLASS  D8      *  Damer 8  1 Km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   14  Alva  Krylén             Föllinge IK             00.00     0.00
       15  Ines Stjerna             Utrikes Skidklubb       00.00     0.00
       16  Iris Zachrisson          Svegs IK                00.00     0.00
       17  Maja Pålsson             Utrikes Skidklubb       00.00     0.00
       18  Ida Backén               Svegs IK                00.00     0.00
       19  Alva Svärd               Östersunds SK           00.00     0.00
       20  Ebba Helmersson          Föllinge IK             00.00     0.00
       21  Sofia Nilsson            Offerdals SK            00.00     0.00
       22  Mikaela Sörlin           Offerdals SK            00.00     0.00
       23  Ebba Hennings            Östersunds SK           00.00     0.00
       24  Enya Daabach             Åsarna IK               00.00     0.00

==============================================================================
KLASS  H9      *  Herrar 9 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   75  William Morin            Offerdals SK            05.24     0.00
   2   73  Viktor Eriksson          Östersunds SK           05.30     0.06
       74  Ludvig Millestu          Utrikes Skidklubb       05.30     0.06
   4   76  Jonas Lindqvist          Östersunds SK           05.44     0.20
   5   81  Aron Swartz              Frösö IF                05.46     0.22
   6   78  Wiktor Ragnarsson        Offerdals SK            05.51     0.27
   7   79  Max Hansson              Offerdals SK            06.01     0.37
   8   82  Jacob Torgrimsson        Östersunds SK           06.36     1.12
   9   80  Jonatan Palmelind        Duveds IF               06.47     1.23
  10   77  Melwin Bång              Östersunds SK           06.50     1.26

==============================================================================
KLASS  D9      *  Damer 9 1,5 km                       *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   90  Gry Dahlgren             Spikbodarnas IK         05.24     0.00
   2   89  Maja Aronsson            Östersunds SK           05.27     0.03
   3   86  Alva Eriksson            Spikbodarnas IK         05.28     0.04
   4   93  Wilma Karlsson           Utrikes Skidklubb       05.49     0.25
   5   96  Liv M.Sjölund            Östersunds SK           05.50     0.26
   6   88  Alicia Sellsve           Järpens SK              05.57     0.33
   7   91  Hanna Mårtensson         Utrikes Skidklubb       06.10     0.46
   8   87  Frida Eriksson           Åsarna IK               06.22     0.58
   9   95  Caroline Nilsson         Offerdals SK            06.40     1.16
  10   94  Otilia  Helmersson       Föllinge IK             07.11     1.47
  11   92  Stina Olausson           Offerdals SK            07.46     2.22
  12   84  Thea Hammarberg          Offerdals SK            08.13     2.49

==============================================================================
KLASS  H10     *  Herrar 10 1,5 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   60  Hans Stierna             Utrikes Skidklubb       04.44     0.00
   2   58  Hannes Olsson            Mörsils IF              04.51     0.07
   3   52  Tim Wikén                Åsarna IK               05.11     0.27
       56  Wilhelm Dabach           Åsarna IK               05.11     0.27
   5   53  Victor Berglund          Järpens SK              05.16     0.32
   6   59  Hannes Sjölund Myhr      Ås IF                   05.33     0.49
   7   57  Linus Sörlin             Offerdals SK            05.35     0.51
   8   55  Wilmer Bäckebjörk        Offerdals SK            05.36     0.52

==============================================================================
KLASS  D10     *  Damer 10 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   68  Lina Hennings            Östersunds SK           04.39     0.00
   2   65  Sofia Redman             Östersunds SK           05.02     0.23
   3   67  Elvira Hermansson        Spikbodarnas IK         05.13     0.34
   4   66  Tea Strömqvist           Stuguns SK              05.38     0.59
   5   69  Tilde Ingvarsson         Svegs IK                05.48     1.09
   6   64  Ida Kvarnlöf             Offerdals SK            06.27     1.48
   7   70  Sanna Bäck               Svegs IK                06.31     1.52
   8   71  Ella Torén               Offerdals SK            07.04     2.25

==============================================================================
KLASS  H11     *  Herrar 11 1,5 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   34  Gustav Pålsson           Utrikes Skidklubb       03.51     0.00
   2   35  Tor Rönnestrand          Ås IF                   04.19     0.28
   3   36  Erik Näslund             Spikbodarnas IK         04.34     0.43
   4   32  Jon Nilsson              Offerdals SK            04.38     0.47
   5   28  Gustav Hedström          Östersunds SK           04.44     0.53
   6   30  Isac Morin               Utrikes Skidklubb       04.52     1.01
   7   37  Elias Pedersén           Åsarna IK               04.53     1.02
   8   31  Axel Mattsson            Ås IF                   04.58     1.07
   9   27  Jonathan Wiksell         Ås IF                   05.18     1.27
  10   29  Sixten Svedholm          Östersunds SK           05.23     1.32
  11   26  Isak Landén              Ås IF                   05.55     2.04
  12   33  Anton Olsson             Myssjö/Ovikens IF       05.58     2.07
 
==============================================================================
KLASS  D11     *  Damer 11 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   42  Märta Rosenberg          Duveds IF               04.09     0.00
       45  Ylva Olsson              Mörsils IF              04.09     0.00
   3   43  Anna Novak               Offerdals SK            04.28     0.19
   4   49  Maja Wikman              Spikbodarnas IK         04.47     0.38
   5   48  Ellen Sjölund            Spikbodarnas IK         04.53     0.44
   6   47  Tilda Fabricius          Svegs IK                04.54     0.45
   7   44  Anna Jonsson             Duveds IF               05.00     0.51
   8   41  Hanna Bångman            Offerdals SK            05.17     1.08
   9   46  Emma Wikberg             Utrikes Skidklubb       05.47     1.38
 
==============================================================================
KLASS  H12     *  Herrar 12   3 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  156  Erik Hennings            Östersunds SK           11.48     0.00
   2  158  Joel Engberg             Mörsils IF              12.25     0.37
   3  160  Elias Ragnarsson         Offerdals SK            12.34     0.46
   4  159  Isac Saur                Åsarna IK               13.03     1.15
   5  152  Olof Eriksson            Åsarna IK               14.43     2.55

==============================================================================
KLASS  D12     *  Damer 12 3 km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  181  Tilde Bångman            Offerdals SK            12.01     0.00
   2  165  Ida Andersson            Östersunds SK           12.14     0.13
   3  184  Elin Andersson           Östersunds SK           12.41     0.40
   4  163  Elin Busk                Svegs IK                12.45     0.44
   5  166  Julia Hansson            Svegs IK                12.46     0.45
   6  164  Linnea Mobärg            Duveds IF               13.01     1.00
      173  Magda Aspholm            Spikbodarnas IK         13.01     1.00
   8  183  Agnes Stjerna            Utrikes Skidklubb       13.14     1.13
   9  178  Bente Skåle              Östersunds SK           13.22     1.21
  10  177  Julia Nilsson            Offerdals SK            13.28     1.27
  11  168  Matilda Bäck             Svegs IK                13.30     1.29
  12  170  Lizette Morin            Offerdals SK            13.57     1.56
      174  Ida Wasell               Mörsils IF              13.57     1.56
  14  172  Sara Hellström           Duveds IF               14.09     2.08
  15  175  SaraKajsa Hermansson     Spikbodarnas IK         14.13     2.12
  16  162  Nike Norrman             Östersunds SK           14.29     2.28
  17  179  Malva Zachrisson         Svegs IK                14.38     2.37
  18  180  Irma Olofsson            Svegs IK                15.13     3.12
  19  171  Nora Swartz              Frösö IF                16.03     4.02
  20  167  Elin Krylén              Föllinge IK             16.33     4.32
  21  182  Elin Hultstrand          Frösö IF                16.38     4.37

==============================================================================
KLASS  H13     *  Herrar 13   3 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  128  Jesper Persson           Åsarna IK               09.47     0.00
   2  127  Erik Engelin             Offerdals SK            09.56     0.09
   3  126  Sven Leander             Åsarna IK               10.28     0.41
   4  130  Ossian Rosenberg         Duveds IF               10.44     0.57
   5  125  Simon Eriksson           Östersunds SK           10.59     1.12
   6  129  Love Strömqvist          Stuguns SK              11.13     1.26
   7  124  Henrik Millestu          Utrikes Skidklubb       11.18     1.31
   8  133  William Selander         Spikbodarnas IK         11.23     1.36
   9  123  Kasper Wikén             Åsarna IK               11.36     1.49
  10  132  Linus Berglund           Järpens SK              11.38     1.51
  11  131  Måns Eriksson            Spikbodarnas IK         12.40     2.53

==============================================================================
KLASS  D13     *  Damer 13 3 km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  143  Gabriella Pålsson        Utrikes Skidklubb       10.39     0.00
   2  141  Julia Albertsson         Stuguns SK              10.56     0.17
   3  136  Ida Dahlgren             Spikbodarnas IK         11.28     0.49
   4  140  Maria Novak              Offerdals SK            11.29     0.50
   5  145  Hanna Näslund            Spikbodarnas IK         11.35     0.56
   6  147  Anna Johansson           Duveds IF               12.14     1.35
   7  144  Emilia Jonsson           Ytterhogdals IK         12.16     1.37
   8  149  Emma Jönsson             Östersunds SK           12.18     1.39
   9  137  Klara Eliasson           Spikbodarnas IK         12.51     2.12
  10  148  Emilia Jonasson          Svegs IK                12.53     2.14
  11  138  Moa Ericsson             Åsarna IK               13.26     2.47
  12  142  Elin Mårtensson          Utrikes Skidklubb       14.07     3.28
  13  139  Melinda Westberg         Frösö IF                15.18     4.39
  14  135  Elin Gjertsås            Föllinge IK             16.25     5.46

==============================================================================
KLASS  H14     *  Herrar 14  3 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  105  Måns Olsson              Mörsils IF              09.39     0.00
   2  100  Andreas Hjelm            Östersunds SK           09.44     0.05
   3  103  Viktor Jonsson           Åsarna IK               09.52     0.13
   4  107  Johan Hellström          Järpens SK              10.04     0.25
   5  102  Jakob Nilsson            Vemdalens IF            10.16     0.37
   6  108  Felix Forsberg           Järpens SK              10.19     0.40
   7  104  Olle Bäckebjörk          Offerdals SK            10.46     1.07
   8  106  Emil Ragnarsson          Offerdals SK            10.58     1.19
   9  101  Oskar Edh                Järpens SK              11.17     1.38
  10   99  Jon Zachrisson           Svegs IK                12.17     2.38
  11  109  Kristian Torén           Offerdals SK            14.46     5.07

==============================================================================
KLASS  D14     *  Damer 14   3 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  115  Emma Söderberg           Offerdals SK            10.52     0.00
   2  120  Elin Backén              Svegs IK                10.55     0.03
   3  119  Patricia Ivansson        Offerdals SK            11.06     0.14
   4  114  Sanna Ångström           Duveds IF               11.28     0.36
   5  113  Magdalena MixterSchönnin Spikbodarnas IK         11.46     0.54
   6  117  Anja Svedholm            Östersunds SK           12.07     1.15

==============================================================================
KLASS  H15     *  Herrar 15  2X3 km                    *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  195  Erik Holmgren            Stuguns SK              19.57     0.00
   2  194  Karel Novak              Offerdals SK            20.21     0.24
   3  196  Arvid Jonsson            Duveds IF               20.33     0.36
   4  199  Carl Rotvold             Åsarna IK               20.57     1.00
   5  197  Anton Eriksson           Östersunds SK           21.03     1.06
   6  193  Tobias Engberg           Mörsils IF              21.25     1.28
   7  202  Hampus Millestu          Utrikes Skidklubb       21.28     1.31
   8  201  Niklas Nord              Offerdals SK            22.00     2.03
   9  198  Tobias  Olsson           Myssjö/Ovikens IF       23.36     3.39

==============================================================================
KLASS  D15     *  Damer 15   2X3 km                    *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  221  Johanna Albertsson       Stuguns SK              22.30     0.00
   2  220  Tua Dahlgren             Spikbodarnas IK         23.17     0.47
   3  224  Emma Wasell              Mörsils IF              23.58     1.28
   4  219  Natali Forss             Östersunds SK           24.26     1.56
   5  222  Emelie Eriksson          Offerdals SK            24.28     1.58
   6  223  Amanda Sjölund           Spikbodarnas IK         25.56     3.26

==============================================================================
KLASS  H16     *  Herrar 16  2x3 km                    *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  187  Hannes Liljedahl         Östersunds SK           19.00     0.00
   2  190  Anders Roos              Stuguns SK              19.42     0.42
   3  189  John Leander             Åsarna IK               20.13     1.13
   4  188   Marcus Alvebro          Häggenås SK             20.25     1.25

==============================================================================
KLASS  D16     *  Damer 16  2X3 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  206  Emma Backén              Svegs IK                21.20     0.00
      210  Signe Rosenberg          Duveds IF               21.20     0.00
   3  212  Wilma Jönsson            Östersunds SK           21.27     0.07
   4  209  Emma Thalin              Svegs IK                22.26     1.06
   5  207  Hanna Claréus            Östersunds SK           22.44     1.24
   6  216  Ingrid Hallquist         Åsarna IK               23.09     1.49
   7  205  Emma Jonsson             Åsarna IK               23.16     1.56
   8  208  Ilona Lusth              Åsarna IK               23.18     1.58
   9  214  Ida Hallquist            Åsarna IK               23.24     2.04
  10  215  Ellionore Bäckman        Hede SK                 24.03     2.43
  11  213  Olivia Bengtsson         Gäddede SK              24.40     3.20

==============================================================================
KLASS  H17-18  *  Herrar 17-18 10 Km  3*3 Km           *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  250  Elias Dahl               Offerdals SK            27.25     0.00

==============================================================================
KLASS  D17-18  *  Damer 17-18  2X3 km                  *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  241  Emma Åsberg              Duveds IF               24.05     0.00

==============================================================================
KLASS  H19-20  *  Herrar 19-20 10 Km  3*3 km           *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  252  Nils Persson             Östersunds SK           23.21     0.00
                                                            15.24    (  1)
                                                            07.37    (  1)

   2  258  Emil Svensson            Åsarna IK               23.34     0.13
                                                            15.34    (  2)
                                                            07.43    (  4)

   3  253  Mattias Bångman          Offerdals SK            23.35     0.14
                                                            15.37    (  4)
                                                            07.39    (  2)

   4  257  Simon Lageson            Hägglunds IoFK          23.38     0.17
                                                            15.37    (  4)
                                                            07.44    (  5)

   5  261  Elias Alvebro            Häggenås SK             23.40     0.19
                                                            15.36    (  3)
                                                            07.42    (  3)

   6  256  Harald Kempe             Tynderö IK              24.08     0.47
                                                            16.08    (  7)
                                                            08.07    ( 11)

   7  251  Erik Strindlund          Östersunds SK           24.18     0.57
                                                            16.03    (  6)
                                                            07.57    (  6)

   8  264  Victor Hallquist         Åsarna IK               24.27     1.06
                                                            16.08    (  7)
                                                            08.00    (  7)

   9  259  Simon Åslin              Stockviks SF            24.28     1.07
                                                            16.12    (  9)
                                                            08.02    (  9)

  10  254  Patrik Millestu          Häggenås SK             25.02     1.41
                                                            16.27    ( 10)
                                                            08.00    (  7)

  11  260  Axel Jonsson             Duveds IF               25.05     1.44
                                                            16.27    ( 10)
                                                            08.04    ( 10)

  12  262  Simon Svanebo            Alnö SK                 25.40     2.19
                                                            17.04    ( 13)
                                                            08.34    ( 13)

  13  255  Niclas Eriksson          Hägglunds IoFK          25.51     2.30
                                                            17.00    ( 12)
                                                            08.13    ( 12)
==============================================================================
KLASS  D19-20  *  Damer 19-20  2X3 km                  *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  238  Sara Hallquist           Åsarna IK               22.51     0.00

==============================================================================
KLASS  H21     *  Herrar 21  10 KM  3*3 Km             *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  280  Anton Lindblad           Sollefteå SK            22.39     0.00
                                                            14.55    (  1)
                                                            07.19    (  1)

   2  275  Robin Norum              IFK Umeå                22.54     0.15
                                                            14.59    (  2)
                                                            07.23    (  2)

   3  276  Anders Jonsson           Stockviks SF            23.01     0.22
                                                            15.13    (  3)
                                                            07.25    (  3)

   4  278  Hampus Lindblom          Åsarna IK               23.04     0.25
                                                            15.19    (  4)
                                                            07.32    (  7)

   5  281  Arvid Forss              Åsarna IK               23.18     0.39
                                                            15.25    (  6)
                                                            07.27    (  4)

   6  279  Anton Karlsson           Åsarna IK               23.19     0.40
                                                            15.21    (  5)
                                                            07.27    (  4)

   7  273  Patrik Tallbom           Östersunds SK           23.29     0.50
                                                            15.30    (  9)
                                                            07.36    (  9)

   8  271  Gunnar Hammarberg        Östersunds SK           23.32     0.53
                                                            15.29    (  8)
                                                            07.35    (  8)

   9  277  Marcus Svelander         Åsarna IK               23.44     1.05
                                                            15.26    (  7)
                                                            07.28    (  6)

  10  274  Eric  Simonsson          Landöns IF              23.57     1.18
                                                            15.57    ( 10)
                                                            07.54    ( 10)

  11  282  Jimmy Emilsson           Offerdals SK            25.03     2.24
                                                            16.41    ( 11)
                                                            08.28    ( 12)

  12  270  Oscar Quicklund          Östersunds SK           25.43     3.04
                                                            16.54    ( 12)
                                                            08.14    ( 11)



==============================================================================
KLASS  D21     *  Damer 21  2X3 Km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  235  Elin Mohlin              Sollefteå SK            20.41     0.00
   2  230  Evelina Bångman          Offerdals SK            20.59     0.18
   3  228  Jennie Jirhed            Östersunds SK           21.04     0.23
   4  231  Ida Indahl               Camp Södergren SC       21.14     0.33
   5  232  Lisa K Svensson          Åsarna IK               21.30     0.49
   6  233  Eva Johansson            Linköpings SK           22.45     2.04
   7  227  Erika Oskarsson          Camp Södergren SC       23.02     2.21

==============================================================================

Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

Postadress:
Offerdals SK - Skidor
Kaxås 107
83597 Offerdal

Kontakt:
Tel: 0733319120
E-post: [saknas] Information

Se all info

 Sponsorer

Sigma
 
 Minera
 
 

staticbanner

För mer info kontakta Anna Lena

 
Länets
 
Svenska Sol
 
 Statkraft
 
Logga_MD
 

 Jämtkraft