Hoppa till sidans innehåll

2016


Offerdalspropagandan *  RESULTATLISTA  *  2016-01-16   *                
==============================================================================
KLASS  H08     *  Herrar 8   1 Km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1    5  Herje Olsson             Offerdals SK            00.00     0.00
        6  Arvid Moström            Östersunds SK           00.00     0.00
        7  Gustav Mårtensson        Litsbygdens SK          00.00     0.00
        8  Sigge Staaf              Ås IF                   00.00     0.00
        9  Viggo Acker              Nälden                  00.00     0.00
       10  Arvid Nygård             Frösö IF                00.00     0.00
       11  Emil Löfholm             Ås IF                   00.00     0.00
       12  Max Eiremo               Östersunds SK           00.00     0.00
       13  Fred AbrahamssonGjersvol Östersunds SK           00.00     0.00
       15  Melvin Morin             Utrikes Skidklubb       00.00     0.00
       16  Nils Rönnestrand         Ås IF                   00.00     0.00
            
==============================================================================
KLASS  D08     *  Damer 8  1 Km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   22  Elina Åslund             Östersunds SK           00.00     0.00
       23  Hanna Oskarsson          Ås IF                   00.00     0.00
       24  Anna Zachrisson          Järpens SK              00.00     0.00
       25  Ebba Kjellgren           Järpens SK              00.00     0.00
       26  Nora Biller              Frösö IF                00.00     0.00
       27  Greta Biller             Frösö IF                00.00     0.00
       28  Alvina Millestu          Utrikes Skidklubb       00.00     0.00
       29  Lisa Graipe              Östersunds SK           00.00     0.00
       30  Kajsa Wickenberg         Ås IF                   00.00     0.00
       31  Julia Eriksson           Östersunds SK           00.00     0.00

==============================================================================
KLASS  H09     *  Herrar 9 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  104  Edwin Mårtensson         Litsbygdens SK          05.30     0.00
   2  101  Melker Rentzhog          Frösö IF                05.45     0.15
   3   98  Albin Rickardsson        Järpens SK              05.48     0.18
   4  107  Vile Noaksson            Ås IF                   05.53     0.23
   5  100  Arvid Karlsson           Åsarna IK               06.12     0.42
   6  108  Noa Hansson              Offerdals SK            06.43     1.13
   7  102  Alfred Pedersen          Åsarna IK               07.11     1.41
   8  103  Elias Klemensson         Offerdals SK            07.16     1.46
   9   99  Max Söderlund            Offerdals SK            08.10     2.40

==============================================================================
KLASS  D09     *  Damer 9 1,5 km                       *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  111  Nora Samuelsson          Östersunds SK           05.31     0.00
   2  115  Elsa Tänglander          Östersunds SK           06.24     0.53
   3  113  Stina Morin              Utrikes Skidklubb       06.48     1.17
   4  112  Elma Roos                Ås IF                   07.26     1.55
   5  114  Kajsa Bernsten           Spikbodarnas IK         09.19     3.48

==============================================================================
KLASS  H10     *  Herrar 10 1,5 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   74  Måns Ravald              Ås IF                   04.41     0.00
   2   64  Johan Rickardsson        Järpens SK              04.50     0.09
   3   79  Felix Sjölund Myhr       Ås IF                   05.03     0.22
   4   66  Olle Sjöblom             Ås IF                   05.22     0.41
   5   77  Olle Hamberg             Frösö IF                05.24     0.43
   6   72  Malte Lewandowski        Frösö IF                05.36     0.55
   7   71  Leo Eiremo               Östersunds SK           05.38     0.57
   8   80  Mattis Fahlgren          Frösö IF                05.45     1.04
   9   67  Nils Ramberger           Frösö IF                05.50     1.09
  10   70  Olle Duveskog            Litsbygdens SK          05.55     1.14
  11   65  Anton Nordgren           Åsarna IK               06.04     1.23
  12   75  Herman Göransson         Åsarna IK               06.20     1.39
  13   76  Petrus Landén            Ås IF                   06.39     1.58
  14   78  Helmer Lindman           Offerdals SK            07.57     3.16
  15   69  Ludvig Andersson         Offerdals SK            08.39     3.58

==============================================================================
KLASS  D10     *  Damer 10 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   83  Maja Pålsson             Utrikes Skidklubb       04.34     0.00
   2   97  Hilde Oskarsson          Ås IF                   04.39     0.05
   3   94  Ines Stjerna             Utrikes Skidklubb       05.14     0.40
   4   96  Julia Norén              Ås IF                   05.17     0.43
   5   86  Sofia Nilsson            Offerdals SK            05.28     0.54
   6   90  Klara Nygård             Frösö IF                05.35     1.01
   7   93  Greta Hedman             Spikbodarnas IK         05.43     1.09
   8   95  Frida Kjellgren          Järpens SK              05.54     1.20
   9   88  Emilina Bång             Östersunds SK           06.03     1.29
  10   92  Mikaela Sörlin           Offerdals SK            06.09     1.35
  11   89  Märta Lindqvist          Östersunds SK           06.19     1.45
  12   91  Moa Sandberg             Frösö IF                06.33     1.59
  13   85  Ottilia Pedersen         Åsarna IK               07.10     2.36

==============================================================================
KLASS  H11     *  Herrar 11 1,5 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   34  Max Johansson            Östersunds SK           04.13     0.00
   2   37  Björn Rönnestrand        Ås IF                   04.26     0.13
   3   39  Ebbe Zachrisson          Litsbygdens SK          04.41     0.28
   4   36  Alvin Noaksson           Ås IF                   04.55     0.42
   5   41  Philip Thylin Hamberg    Östersunds SK           05.00     0.47
   6   40  Eric Staaf               Ås IF                   05.04     0.51
   7   42  Björn Östlund            Järpens SK              05.05     0.52
       45  Elias Redman             Östersunds SK           05.05     0.52
   9   35  Oscar Olausson           Offerdals SK            05.24     1.11
  10   43  Nils Graipe              Östersunds SK           05.50     1.37
  11   38  Tore Hamberg             Frösö IF                06.26     2.13

==============================================================================
KLASS  D11     *  Damer 11 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   53  Alva Svahn               Östersunds SK           04.36     0.00
   2   48  Elsa Malmgren            Åsarna IK               04.51     0.15
   3   51  Lizzie Sonnefelt         Duveds IF               05.08     0.32
   4   58  Astrid Karlstedt         Spikbodarnas IK         05.14     0.38
   5   60  Ebba Hennings            Östersunds SK           05.27     0.51
       62  Hanna Stenmark           Östersunds SK           05.27     0.51
   7   59  Saga Fahlgren            Frösö IF                05.35     0.59
   8   49  Signe Roos               Ås IF                   05.37     1.01
   9   56  Moa Eriksson             Östersunds SK           05.47     1.11
  10   55  Elsa Arnesson            Ås IF                   05.51     1.15
  11   50  Hanna Lindqvist          Spikbodarnas IK         06.01     1.25
  12   52  Alva Svärd               Östersunds SK           06.10     1.34
  13   54  Filippa Bernsten         Spikbodarnas IK         06.21     1.45
  14   47  Saga Moström             Östersunds SK           06.30     1.54
  15   61  Lydia Lindman            Offerdals SK            07.06     2.30
  16   57  Alva Berglund            Offerdals SK            08.32     3.56

==============================================================================
KLASS  H12     *  Herrar 12   3 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  180  Hjalmar Oskarsson        Ås IF                   11.57     0.00
   2  181  Pelle Boberg             Duveds IF               12.07     0.10
   3  173  Emil Tänglander          Östersunds SK           12.10     0.13
   4  174  Ludvig Millestu          Utrikes Skidklubb       12.29     0.32
   5  185  Leo Eriksson             Östersunds SK           12.47     0.50
   6  183  Ante Duveskog            Östersunds SK           12.51     0.54
   7  178  Oscar Norén              Ås IF                   13.06     1.09
   8  176  Max Hansson              Offerdals SK            13.23     1.26
   9  184  Axel Arnesson            Ås IF                   13.56     1.59
  10  177  Axel Gunneriusson        Östersunds SK           15.03     3.06
  11  179  Jonas Lindqvist          Östersunds SK           17.01     5.04
  12  186  Albert Andersson         Offerdals SK            19.29     7.32

==============================================================================
KLASS  D12     *  Damer 12 3 km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  202  Jonna Kjellgren          Järpens SK              12.03     0.00
   2  192  Elin Karlsson            Åsarna IK               12.11     0.08
   3  203  Wilma Karlsson           Utrikes Skidklubb       12.32     0.29
   4  196  Gry Dahlgren             Spikbodarnas IK         12.46     0.43
   5  201  Alva Eriksson            Spikbodarnas IK         13.18     1.15
   6  197  Liv Sjölund              Östersunds SK           13.21     1.18
   7  200  Hanna Mårtensson         Utrikes Skidklubb       13.23     1.20
   8  193  Hedda Samuelsson         Östersunds SK           13.54     1.51
   9  198  Caroline Nilsson         Offerdals SK            14.21     2.18
  10  191  Meja Engrund             Åsarna IK               14.41     2.38
  11  190  Sofia Carlson            Östersunds SK           16.06     4.03
  12  195  Stina Olausson           Offerdals SK            17.06     5.03

==============================================================================
KLASS  H13     *  Herrar 13   3 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  150  Leo Svahn                Östersunds SK           10.44     0.00
   2  149  Ebbe AbrahamssonGjersvol Östersunds SK           11.03     0.19
   3  145  Edvin Nordgren           Åsarna IK               11.32     0.48
   4  148  Hannes Sjölund Myhr      Ås IF                   11.46     1.02
   5  144  Elis Graipe              Östersunds SK           11.51     1.07
   6  146  Victor Berglund          Järpens SK              12.02     1.18
   7  154  Filip Rentzhog           Frösö IF                12.36     1.52
   8  153  Arvid Jönsson            Svegs IK                12.42     1.58
   9  151  Linus Sörlin             Offerdals SK            13.59     3.15
  10  147  Leon Strand              Duveds IF               14.49     4.05

==============================================================================
KLASS  D13     *  Damer 13 3 km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  159  Irja Brandfjell          Funäsdalens IF          11.15     0.00
   2  161  Alba Johansson           Funäsdalens IF          11.45     0.30
   3  164  Tilde Ingvarsson         Svegs IK                11.50     0.35
   4  167  Sofia Redman             Östersunds SK           11.51     0.36
   5  169  Flisa Ravald             Ås IF                   11.56     0.41
   6  162  Tindra Österberg         Ås IF                   12.33     1.18
   7  166  Elvira Hermansson        Spikbodarnas IK         12.34     1.19
   8  165  Lova Busk                Svegs IK                13.03     1.48
   9  168  Saga Gunneriusson        Östersunds SK           14.16     3.01
  10  158  Sanna Bäck               Svegs IK                14.40     3.25
  11  163  Nova Noaksson            Ås IF                   14.49     3.34
 
==============================================================================
KLASS  H14     *  Herrar 14  3 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  126  Gustav Pålsson           Utrikes Skidklubb       09.07     0.00
   2  124  Gustav Hedström          Östersunds SK           09.53     0.46
   3  118  Isac Morin               Utrikes Skidklubb       10.35     1.28
   4  125  Vidar Lindqvist          Funäsdalens IF          10.40     1.33
   5  119  Birk Blomquist           Funäsdalens IF          10.45     1.38
   6  120  Axel Mattsson            Ås IF                   10.47     1.40
   7  122  Jon Nilsson              Offerdals SK            10.54     1.47
   8  128  Tor Rönnestrand          Ås IF                   11.00     1.53
   9  123  Elias Pedersen           Åsarna IK               11.34     2.27

==============================================================================
KLASS  D14     *  Damer 14   3 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  139  Märta Rosenberg          Duveds IF               10.00     0.00
   2  137  Ylva Olsson              Offerdals SK            10.33     0.33
   3  140  Anna Jonsson             Duveds IF               11.01     1.01
   4  134  Anna Novak               Offerdals SK            11.02     1.02
   5  138  Elsa Karlsson            Åsarna IK               11.08     1.08
   6  136  Ellen Sjölund            Duveds IF               11.24     1.24
   7  141  Wilma Johansson          Åsarna IK               11.46     1.46
   8  131  Klara Roos               Ås IF                   13.03     3.03
   9  133  Minna Grip               Ytterhogdals IK         13.21     3.21
  10  132  Elise Ramberger          Frösö IF                13.41     3.41
  11  135  Emma Wikberg             Utrikes Skidklubb       14.09     4.09

==============================================================================
KLASS  H15     *  Herrar 15  2X3 km                    *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  217  Robin Ivansson           Offerdals SK            20.24     0.00
   2  218  Oskar Åslund             Östersunds SK           21.04     0.40
   3  216  Erik Hennings            Östersunds SK           23.45     3.21

==============================================================================
KLASS  D15     *  Damer 15   2X3 km                    *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  233  Elin Andersson           Stuguns SK              20.37     0.00
   2  235  Ida Andersson            Stuguns SK              21.30     0.53
   3  228  Ida Vasell               Järpens SK              23.12     2.35
   4  234  Julia Nilsson            Offerdals SK            23.42     3.05
   5  230  SaraKajsa Hermansson     Spikbodarnas IK         24.10     3.33
   6  232  Paige Lembke             Sundbybergs IK          24.17     3.40
   7  229  Sara Uddegård            Offerdals SK            24.24     3.47

==============================================================================
KLASS  H16     *  Herrar 16  2x3 km                    *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  207  Ossian Rosenberg         Duveds IF               17.38     0.00
   2  208  Erik Engelin             Offerdals SK            18.33     0.55
   3  210  Jesper Persson           Åsarna IK               18.53     1.15
   4  212  Sven Leander             Åsarna IK               19.34     1.56
   5  211  Simon Eriksson           Östersunds SK           19.45     2.07
   6  206  William Selander         Spikbodarnas IK         19.59     2.21
   7  209  Kasper Wikén             Åsarna IK               20.04     2.26
   8  214  Henrik Millestu          Utrikes Skidklubb       20.11     2.33
   9  213  Måns Eriksson            Spikbodarnas IK         22.55     5.17

==============================================================================
KLASS  D16     *  Damer 16  2X3 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  224  Hanna Näslund            Spikbodarnas IK         20.39     0.00
   2  225  Julia Albertsson         Stuguns SK              21.45     1.06
   3  223  Maria Novak              Offerdals SK            21.49     1.10
   4  222  Emma Jönsson             Östersunds SK           21.53     1.14

==============================================================================
KLASS  H17-18  *  Herrar 17-18 10 Km  3*3 Km           *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  257  Karel Novak              Offerdals SK            33.40     0.00

==============================================================================
KLASS  D17-18  *  Damer 17-18  2X3 km                  *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  255  Patricia Ivansson        Offerdals SK            24.47     0.00

==============================================================================
KLASS  H19-20  *  Herrar 19-20 10 Km  3*3 km           *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  259  Max Novak                Offerdals SK            24.47     0.00

==============================================================================
KLASS  H21     *  Herrar 21  10 KM  3*3 Km             *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  282  Arvid Forss              Åsarna IK               24.36     0.00
   2  276  Markus Ruus              Åsarna IK               24.45     0.09
   3  281  Simon Lageson            Åsarna IK               24.50     0.14
   4  269  Jesper Modin             Piteå Elit SK           25.03     0.27
   5  272  Emil Svensson            Åsarna IK               25.04     0.28
   6  286  Henrik Ottosson          Åsarna IK               25.07     0.31
   7  262  Björn Sandström          Täfteå IK               25.08     0.32
   8  264  Simon Persson            Umeå                    25.16     0.40
   9  274  Mattias Bångman          Offerdals SK            25.20     0.44
  10  279  Axel Ekström             Garphyttans IF          25.23     0.47
  11  271  Edvard Sundman           Åsarna IK               25.38     1.02
  12  277  Victor Hallquist         Åsarna IK               25.55     1.19
  13  283  Eddie Edström            Stockviks SF            25.56     1.20
  14  263  Carl Olander             IK Stern                26.06     1.30
  15  268  Martin Emilsson          Offerdals SK            26.20     1.44
  16  267  Gunnar Hammarberg        Östersund               26.34     1.58
  17  285  Hampus Lindblom          Åsarna IK               27.16     2.40
  18  261  Andreas Grahn            Sunne                   27.23     2.47
  19  275  Jesper Thor              Åsarna IK               28.01     3.25
  20  266  Johan Bergman            Sollefteå               28.14     3.38
  21  265  Peter Novak              Offerdals SK            31.22     6.46
  22  284  Per-Magnus Landén        Ås IF                   35.57    11.21

==============================================================================
KLASS  D21     *  Damer 21  2X3 Km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  244  Hedda Bångman            Offerdals SK            18.17     0.00
   2  249  Evelina Bångman          Offerdals SK            19.06     0.49
   3  246  Lisa Dahl                Offerdals SK            19.10     0.53
   4  248  Moa Molander Kristiansen Åsarna IK               19.37     1.20
   5  242  Eva Johansson            Linköpings SK           19.41     1.24
   6  241  Isabelle Persson         Stockviks IF            19.59     1.42
------------------------------------------------------------------------------
Uppdaterad: 17 JAN 2016 18:26 Skribent: Lars Ove Birgersson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Offerdals SK - Skidor
Kaxås 107
83597 Offerdal

Kontakt:
Tel: 0733319120
E-post: [saknas] Information

Se all info

 Sponsorer

Sigma
 
 Minera
 
 

staticbanner

För mer info kontakta Anna Lena

 
Länets
 
Svenska Sol
 
 Statkraft
 
Logga_MD
 

 Jämtkraft