Hoppa till sidans innehåll

2019


KLASS  H08     *  Herrar 8   1 Km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1    2  Amer Alhaj               Offerdals SK            00.00     0.00
        3  Sixten Hansson           Mössjö Oviken           00.00     0.00
        4  Liam Löding              Offerdals SK            00.00     0.00
        5  Nils Emilsson            Offerdals SK            00.00     0.00
        6  John Emilsson            Offerdals SK            00.00     0.00
        7  Gastav Eriksson          Offerdals SK            00.00     0.00
        8  Edvin Önegård            Offerdals SK            00.00     0.00
        9  Rune Önegård             Offerdals SK            00.00     0.00
       10  Ted Persson              Stuguns SK              00.00     0.00
       11  Elias Olofsson           Offerdals SK            00.00     0.00
       12  Oliver Richardsson       Östersunds SK           00.00     0.00
       13  Wilmer Nygård            Frösö IF                00.00     0.00
       14  Sixten Lind              Duveds IF               00.00     0.00
       15  Manne Olofsson           Offerdals SK            00.00     0.00
       16  Albin Karlstedt          Spikbodarnas IK         00.00     0.00
       17  Leo Bonato               Ås IF                   00.00     0.00
       18  Allan Johansson          Föllinge IK             00.00     0.00
      401  Vilton Wiklund                                   00.00     0.00

==============================================================================
KLASS  D08     *  Damer 8  1 Km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   19  Welma Wesmander          Krokom                  00.00     0.00
       20  Julia Persson            Östersund               00.00     0.00
       21  Pixie Prästberg          Offerdals SK            00.00     0.00
       22  Molly Löding             Offerdals SK            00.00     0.00
       23  Anna Lindholm            Offerdals SK            00.00     0.00
       24  Cajsa Eriksson           Offerdals SK            00.00     0.00
       25  Stella Eriksson          Offerdals SK            00.00     0.00
       26  Alma Ersson              Ås IF                   00.00     0.00
       27  Ebba Degermark           Offerdals SK            00.00     0.00
       29  Alva Maripuu             Ås IF                   00.00     0.00
       30  Frida Lundmark           Järpens SK              00.00     0.00
       31  Kajsa Olausson           Offerdals SK            00.00     0.00
       32  Ingrid Lind              Duveds IF               00.00     0.00
       33  Greta Biller             Frösö IF                00.00     0.00
       34  Klara Lewandowski        Frösö IF                00.00     0.00
       35  Kristin Samuelsson       Östersunds SK           00.00     0.00
       36  Tyra Haglund             Offerdals SK            00.00     0.00
       37  Lovisa Swedin            Frösö IF                00.00     0.00
       38  Ella Maripuu             Ås IF                   00.00     0.00
      402  Ingrid Johansson         Föllinge IK             00.00     0.00
      400  Tuva Viklund             Offerdals SK            00.00     0.00

==============================================================================
KLASS  H09     *  Herrar 9 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  101  Måns Bernhardsson        Östersunds SK           04.50     0.00
   2  103  Uddo Sonnefelt           Duveds IF               04.55     0.05
   3  107  Vilhelm Lind             Duveds IF               04.56     0.06
   4  104  Alfred Nääs              Myssjö-Ovikens IF       05.09     0.19
   5  108  Hjalmar Gabrielsson      Spikbodarnas IK         05.36     0.46
   6   99  Wille Salomonsson        Myssjö-Ovikens IF       05.54     1.04
   7  102  Gabriel Haglund          Offerdals SK            06.03     1.13
   8   97  Rasmus Östling           Frösö IF                06.49     1.59
   9   98  Arve Ersson              Ås IF                   07.12     2.22
      100  Melvin Morin             Utrikes Skidklubb       07.12     2.22
  11  106  Jonatan Swedin           Frösö IF                08.26     3.36

==============================================================================
KLASS  D09     *  Damer 9 1,5 km                       *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  116  Alice Kindmalm           Spikbodarnas IK         05.28     0.00
   2  114  Tova Fahlgren            Frösö IF                05.50     0.22
   3  113  Brita Olsson             Offerdals SK            05.58     0.30
   4  121  Astrid Persson           Östersunds SK           06.07     0.39
   5  119  Siri Eising              Myssjö-Ovikens IF       06.43     1.15
   6  110  Elina Åslund             Östersunds SK           06.49     1.21
   7  118  Selma Lindblom           Frösö IF                06.57     1.29
   8  120  Nelly Mårtensson         Offerdals SK            07.35     2.07
   9  112  Tova Hansson             Mössjö Oviken           07.58     2.30
  10  123  Lilly Ohlsson            Östersunds SK           08.03     2.35
  11  111  Mira Alhaj               Offerdals SK            10.24     4.56

==============================================================================
KLASS  H10     *  Herrar 10 1,5 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   78  Hugo Lindgren            Täfteå IF               04.30     0.00
   2   82  Sigge Staaf              Ås IF                   04.54     0.24
   3   81  Max Eiremo               Östersunds SK           04.56     0.26
   4   80  Arvid Nygård             Frösö IF                05.19     0.49
   5   79  Milo Bonato              Ås IF                   05.33     1.03
   6   77  Leo Persson              Stuguns SK              06.30     2.00
   7   76  Nils Johansson           Föllinge Ik             06.38     2.08

==============================================================================
KLASS  D10     *  Damer 10 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   92  Alvina Millestu          Utrikes Skidklubb       05.08     0.00
   2   88  Ebba Kjellgren           Järpens SK              05.29     0.21
   3   89  Olivia Bång              Frösö IF                05.49     0.41
   4   94  Signe Bodén              Spikbodarnas IK         05.50     0.42
   5   90  Alice Nordbrandt         Åsarna IK               05.53     0.45
   6   91  Hilma Näslund            Spikbodarnas IK         07.16     2.08

==============================================================================
KLASS  H11     *  Herrar 11 1,5 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   45  WilmerSalmonssonBystrand Järpens SK              04.06     0.00
   2   56  Nils Rönnestrand         Ås IF                   04.18     0.12
   3   53  Elvin Alvtegen           Järpens SK              04.20     0.14
   4   55  Arvid Andersson          Myssjö-Ovikens IF       04.27     0.21
   5   57  Hugo Persson             Östersunds SK           04.38     0.32
   6   48  Erik Maripuu             Ås IF                   04.40     0.34
   7   54  Vilmer Wikström          Åsarna IK               04.44     0.38
   8   44  Olle Toutin              Järpens SK              04.49     0.43
   9   50  Alvar Lindblom           Frösö IF                05.00     0.54
  10   52  Herje Olsson             Offerdals SK            05.15     1.09
  11   46  Axel Landorf             Järpens SK              05.19     1.13
  12   51  Erik Nordin              Myssjö-Ovikens IF       05.33     1.27

==============================================================================
KLASS  D11     *  Damer 11 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   62  Julia Blomgren           Östersunds SK           04.20     0.00
   2   63  Maja Wallin              Ås IF                   04.30     0.10
       74  Hanna Oscarsson          Ås IF                   04.30     0.10
   4   66  Molly Lewandowski        Frösö IF                05.11     0.51
   5   67  Neona Bergstrand         Spikbodarnas IK         05.20     1.00
   6   69  Stina Berglöf            Järpens SK              05.24     1.04
   7   71  Elin Lundmark            Järpens SK              05.26     1.06
   8   68  Kajsa Wickenberg         Ås IF                   05.34     1.14
   9   72  Alma Nilsson             Spikbodarnas IK         05.37     1.17
  10   70  Emma Bonato              Ås IF                   05.48     1.28

==============================================================================
KLASS  H12     *  Herrar 12   3 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  196  Vegard Nordbrandt        Åsarna IK               11.03     0.00
   2  202  Manne Bernhardsson       Östersunds SK           11.34     0.31
   3  201  Isak Oscarsson           Ås IF                   11.40     0.37
   4  197  Arvid Carlsson           Åsarna IK               11.53     0.50
   5  203  Ebbe Göransson           Östersunds SK           11.56     0.53
      204  Vile Noaksson            Ås IF                   11.56     0.53
   7  198  Simon Lindqvist          Spikbodarnas IK         12.18     1.15
   8  193  Arvid Eriksson           Myssjö-Ovikens IF       12.46     1.43
   9  194  Oskar Bergman            Frösö IF                12.48     1.45
  10  199  Alfred Pedersen          Åsarna IK               12.58     1.55

==============================================================================
KLASS  D12     *  Damer 12 3 km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  209  Nora Samuelsson          Östersunds SK           11.04     0.00
   2  211  Hanna Jonsson            Åsarna IK               13.50     2.46
   3  210  Elma Roos                Ås IF                   15.16     4.12
   4  215  Klara Eising             Myssjö-Ovikens IF       15.34     4.30
   5  212  Kajsa Bernsten           Spikbodarnas IK         15.39     4.35
   6  213  Stina Morin              Utrikes Skidklubb       16.24     5.20
   7  214  Filippa Persson          Myssjö-Ovikens IF       16.55     5.51

==============================================================================
KLASS  H13     *  Herrar 13   3 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  170  Måns Ravald              Ås IF                   09.57     0.00
   2  161  Malte Lewandowski        Frösö IF                10.42     0.45
      173  Johan Richardsson        Järpens SK              10.42     0.45
   4  160  Oskar Boström            Spikbodarnas IK         10.53     0.56
   5  168  Sixten Lindblom          Frösö IF                10.58     1.01
   6  163  Olle Hamberg             Frösö IF                11.16     1.19
      166  Leo Eiremo               Östersunds SK           11.16     1.19
   8  167  Mattis Fahlgren          Frösö IF                12.25     2.28
   9  172  Elias Halvarsson         Frösö IF                12.29     2.32
  10  165  Olle Sjöblom             Ås IF                   12.49     2.52
  11  164  Max Landorf              Järpens SK              13.13     3.16

==============================================================================
KLASS  D13     *  Damer 13 3 km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  177  Moa Lindgren             Täfteå IK               09.57     0.00
   2  180  Maja Pålsson             Utrikes Skidklubb       10.20     0.23
   3  176  Enya Daabach             Åsarna IK               10.51     0.54
   4  185  Frida Kjellgren          Järpens SK              10.52     0.55
   5  187  Ines Stjerna             Utrikes Skidklubb       10.59     1.02
      188  Hilde Oscarsson          Ås IF                   10.59     1.02
   7  184  Julia Noren              Ås IF                   11.39     1.42
   8  183  Greta Hedman             Spikbodarnas IK         11.47     1.50
   9  182  Mikaela Sörlin           Offerdals SK            11.54     1.57
  10  181  Emma Olofsson            Offerdals SK            11.57     2.00
  11  178  Tuva Nilsson             Spikbodarnas IK         12.37     2.40
  12  179  Stina Eriksson           Åsarna IK               14.12     4.15

==============================================================================
KLASS  H14     *  Herrar 14  3 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  132  Max Johansson            Östersunds SK           09.08     0.00
   2  136  Elias Redman             Östersunds SK           09.26     0.18
   3  128  Ebbe Zachrisson          Östersunds SK           09.37     0.29
   4  131  Alvin Noaksson           Ås IF                   09.39     0.31
   5  127  Hugo Granström           Funäsdalens IF          09.40     0.32
   6  137  Eric Staaf               Ås IF                   10.50     1.42
   7  133  Björn Östlund            Järpens SK              10.51     1.43
   8  134  Axel Eriksson            Myssjö-Ovikens IF       11.37     2.29
   9  130  Björn Rönnestrand        Ås IF                   11.41     2.33
  10  135  Oskar Olausson           Offerdals SK            12.05     2.57
  11  129  Eric Strömvall           Östersunds SK           12.30     3.22

==============================================================================
KLASS  D14     *  Damer 14   3 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  144  Alva Svahn               Östersunds SK           10.13     0.00
   2  153  Hanna Stenmark           Östersunds SK           10.36     0.23
   3  146  Lizzie Sonnefelt         Duveds IF               10.43     0.30
   4  152  Astrid Karlstedt         Spikbodarnas IK         10.45     0.32
   5  151  Filippa Bernsten         Spikbodarnas IK         10.48     0.35
   6  141  Ebba Hennings            Östersunds SK           11.10     0.57
      149  Tindra Wiksten           Östersunds SK           11.10     0.57
   8  154  Moa Blomgren             Östersunds SK           11.23     1.10
   9  148  Hanna Lindqvist          Spikbodarnas IK         11.35     1.22
  10  145  Saga Fahlgren            Frösö IF                11.57     1.44
  11  147  Lisen Mårtensson         Myssjö-Ovikens IF       12.38     2.25
  12  150  Signe Roos               Ås IF                   12.45     2.32
  13  143  Elin Jonsson             Åsarna IK               13.50     3.37
==============================================================================
KLASS  H15     *  Herrar 15  2X3 km                    *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  236  Victor Eriksson          Östersunds SK           18.44     0.00
                                                            09.06    (  1)

   2  241  Pelle Boberg             Duveds IF               18.49     0.05
                                                            09.11    (  2)

   3  233  Hjalmar Oskarsson        Ås IF                   18.59     0.15
                                                            09.19    (  3)

   4  235  Ludvig Millestu          Utrikes Skidklubb       20.45     2.01
                                                            10.04    (  4)

   5  234  Melwin Bång              Östersunds SK           21.53     3.09
                                                            10.39    (  6)

   6  238  Gustaf Andersson         Myssjö-Ovikens IF       21.55     3.11
                                                            10.38    (  5)

   7  240  Erik Franzén             Duveds IF               26.16     7.32
                                                            12.57    (  7)

   8  239  Viggo Stein              Ås IF                   26.47     8.03
                                                            13.37    (  8)

==============================================================================
KLASS  D15     *  Damer 15   2X3 km                    *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  259  Wilda Bok                IFK Strömsund           19.48     0.00
                                                            09.49    (  1)

   2  268  Maja Boberg              Duveds IF               20.20     0.32
                                                            09.58    (  2)

   3  267  Jonna Kjellgren          Järpens SK              21.29     1.41
                                                            10.32    (  4)

   4  270  Elin Morlind             Åsarna IK               21.30     1.42
                                                            10.07    (  3)

   5  261  Hedda Samuelsson         Östersunds SK           21.51     2.03
                                                            10.37    (  5)

   6  264  Irma Östberg             Åsarna IK               21.56     2.08
                                                            10.41    (  6)

   7  263  Maja Aronsson            Östersunds SK           22.33     2.45
                                                            10.53    (  7)

   8  266  Tilda Andersson          Åsarna IK               23.33     3.45
                                                            11.20    (  8)

   9  258  Frida Eriksson           Åsarna IK               23.41     3.53
                                                            11.38    (  9)

  10  265  Hanna Mårtensson         Utrikes Skidklubb       24.42     4.54
                                                            11.51    ( 10)

==============================================================================
KLASS  H16     *  Herrar 16  2x3 km                    *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  220  Andreas Elvseth          Lierne IL               17.59     0.00
                                                            08.47    (  1)

   2  228  Jon Oscarsson            Ås IF                   18.42     0.43
                                                            09.10    (  2)

   3  223  Axel Karlsson            Täby IS SK              19.02     1.03
                                                            09.16    (  3)

   4  227  Victor Berglund          Duveds IF               19.40     1.41
                                                            09.27    (  4)

   5  225  Arvid Jönsson            Svegs IK                19.48     1.49
                                                            09.40    (  5)

   6  221  Linus Sörlin             Offerdals SK            20.40     2.41
                                                            10.05    (  7)

   7  222  Hannes Sjölund Myhr      Ås IF                   21.03     3.04
                                                            09.57    (  6)

==============================================================================
KLASS  D16     *  Damer 16  2X3 km                     *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  250  Tindra Österberg         Ås IF                   20.18     0.00
                                                            10.04    (  1)

   2  246  Irja Brandfjell          Funäsdalens IF          20.19     0.01
                                                            10.09    (  2)

   3  245  Linnea Hennings          Östersunds SK           21.32     1.14
                                                            10.39    (  5)

   4  253  Minna Johansson          Östersunds SK           21.37     1.19
                                                            10.30    (  3)

   5  252  Sofia Redman             Östersunds SK           21.38     1.20
                                                            10.34    (  4)

   6  251  Alba Björnsdotter        Funäsdalens IF          21.51     1.33
                                                            10.42    (  6)

   7  249  Flisa Ravald             Ås IF                   22.23     2.05
                                                            11.07    (  7)

   8  247  Elvira Hermansson        Offerdals SK            23.57     3.39
                                                            11.44    (  8)

   9  248  Nova Noaksson            Ås IF                   24.49     4.31
                                                            12.07    (  9)

==============================================================================
KLASS  H17-18  *  Herrar 17-18 10 Km  3*3 Km           *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  347  Tor Rönnestrand          Ås IF                   25.24     0.00
                                                            16.44    (  1)
                                                            08.08    (  1)

   2  351  Oskar Algotsson          Åsarna IK               26.04     0.40
                                                            17.12    (  2)
                                                            08.24    (  2)

   3  342  Gabriel Söderkvist       Storvreta IK            26.18     0.54
                                                            17.29    (  3)
                                                            08.33    (  3)

   4  348  Isidor Melander Wiksten  Matfors SK              26.24     1.00
                                                            17.40    (  5)
                                                            08.43    (  5)

   5  343  Oskar Åslund             Östersunds SK           26.32     1.08
                                                            17.36    (  4)
                                                            08.38    (  4)

   6  349  David Sjöberg            Gimo IF SK              27.31     2.07
                                                            18.13    (  6)
                                                            08.55    (  7)

   7  341  Jonas Lenz               Matfors SK              28.02     2.38
                                                            18.27    (  7)
                                                            08.52    (  6)

   8  346  Emil Selmosson           Lidköpings VSK          29.35     4.11
                                                            19.31    (  8)
                                                            09.36    (  8)

   9  345  Elias Pedersen           Åsarna IK               31.48     6.24
                                                            20.30    (  9)
                                                            09.58    (  9)

==============================================================================
KLASS  D17-18  *  Damer 17-18  2X3 km                  *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  305  Märta Rosenberg          Duveds IF               18.59     0.00
                                                            09.16    (  1)

   2  303  Wilma Johansson          Åsarna IK               20.30     1.31
                                                            09.56    (  2)

   3  311  Ida Wasell               Järpens SK              20.42     1.43
                                                            10.10    (  4)

   4  307  Alva Eriksson            Sollefteå Skidor IF     20.49     1.50
                                                            10.15    (  5)

   5  304  Ebba Karlsson            Täby IS SK              20.57     1.58
                                                            10.08    (  3)

   6  310  Anna Jonsson             Duveds IF               21.32     2.33
                                                            10.22    (  6)

   7  302  SaraKajsa Hermansson     Offerdals SK            21.47     2.48
                                                            10.36    (  7)

   8  306  Anna Novak               Offerdals SK            21.52     2.53
                                                            10.41    (  8)

   9  312  Klara Roos               Ås IF                   21.53     2.54
                                                            10.43    (  9)

  10  308  Signe Svensson           Järpens SK              22.56     3.57
                                                            11.11    ( 10)

==============================================================================
KLASS  H19-20  *  Herrar 19-20 10 Km  3*3 km           *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  356  Anton Eriksson           Sollefteå Skidor IF     24.42     0.00
                                                            16.16    (  1)
                                                            08.01    (  1)

   2  361  Johannes Engdahl         Domnarvets GOIF         25.28     0.46
                                                            16.49    (  2)
                                                            08.11    (  2)

   3  357  Erik Engelin             Offerdals SK            25.35     0.53
                                                            16.53    (  3)
                                                            08.16    (  3)

   4  358  Sven Leander             Åsarna IK               25.42     1.00
                                                            17.04    (  4)
                                                            08.17    (  4)

   5  360  Petter Dahl              IF Strategen            26.18     1.36
                                                            17.14    (  5)
                                                            08.31    (  5)

   6  359  Axel Åslund              Hedesunda IF            27.00     2.18
                                                            17.45    (  6)
                                                            08.38    (  6)

   7  364  Kasper Wikén             Åsarna IK               27.18     2.36
                                                            18.06    (  7)
                                                            08.47    (  7)

   8  363  Henrik Millestu          Utrikes Skidklubb       27.47     3.05
                                                            18.35    (  8)
                                                            09.16    (  9)

   9  362  Axel Svingstedt          Stockviks SF            29.58     5.16
                                                            19.30    (  9)
                                                            09.13    (  8)

==============================================================================
KLASS  D19-20  *  Damer 19-20  2X3 km                  *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  293  Maria Novak              Offerdals SK            19.31     0.00
                                                            09.34    (  1)

   2  295  Emma Olsson              Vassunda IF             20.10     0.39
                                                            09.58    (  3)

   3  294  Julia Albertsson         Stuguns SK              20.22     0.51
                                                            09.54    (  2)

   4  297  Emma Jönsson             Östersunds SK           20.58     1.27
                                                            10.01    (  4)

   5  291  Engla Larsson            Hedesunda IF            22.32     3.01
                                                            11.11    (  5)

   6  296  Karin Rönnbäck           Kalix SK                23.35     4.04
                                                            11.20    (  6)

==============================================================================
KLASS  H21     *  Herrar 21  10 KM  3*3 Km             *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  376  Eddie Edström            IFK Mora SK             22.39     0.00
                                                            15.02    (  1)
                                                            07.24    (  3)

   2  392  Max Novak                Offerdals SK            22.49     0.10
                                                            15.03    (  2)
                                                            07.22    (  1)

   3  391  Nils Persson             Östersunds SK           23.00     0.21
                                                            15.11    (  5)
                                                            07.31    (  5)

      380  Håkan Emilsson           Offerdals SK            23.00     0.21
                                                            15.09    (  4)
                                                            07.23    (  2)

   5  384  Simon Lageson            Falun Borlänge SK       23.01     0.22
                                                            15.08    (  3)
                                                            07.24    (  3)

   6  383  Axel Ekström             IFK Mora SK             23.03     0.24
                                                            15.19    (  6)
                                                            07.31    (  5)

   7  368  Olof Jonsson             Trillevallens SK        23.08     0.29
                                                            15.25    (  7)
                                                            07.34    (  7)

   8  373  Marcus Fredriksson       Hudiksvalls IF          23.16     0.37
                                                            15.26    (  8)
                                                            07.35    (  8)

   9  374  Mattias Bångman          Offerdals SK            23.39     1.00
                                                            15.56    ( 11)
                                                            07.46    ( 10)

  10  385  Konrad Myhr              Åsarna IK               23.51     1.12
                                                            15.48    (  9)
                                                            07.45    (  9)

  11  381  Alfred Buskqvist         IK Stern                24.00     1.21
                                                            15.53    ( 10)
                                                            07.47    ( 12)

  12  377  Adam Gillman             Garphyttans IF          24.11     1.32
                                                            16.01    ( 12)
                                                            07.46    ( 10)

  13  386  Markus Johansson         Zinkgruvans IF          24.27     1.48
                                                            16.11    ( 13)
                                                            07.54    ( 13)

  14  378  John Leander             Åsarna IK               24.35     1.56
                                                            16.18    ( 14)
                                                            08.00    ( 15)

  15  369  Gustaf Aflodal           Offerdals SK            24.40     2.01

                                                            16.25    ( 15)
                                                            07.58    ( 14)

  16  372  Anton Elvseth            Lierne IL               25.21     2.42
                                                            16.38    ( 16)
                                                            08.04    ( 16)

  17  387  Jacob Nystedt            Hudiksvalls IF          25.44     3.05
                                                            16.51    ( 17)
                                                            08.07    ( 17)

  18  367  Arvid Jonsson            Trillevallens SK        25.50     3.11
                                                            16.57    ( 18)
                                                            08.10    ( 18)

  19  382  Erik Simonsson           Landöns IF              26.07     3.28
                                                            17.29    ( 19)
                                                            08.41    ( 20)

  20  390  Andreas Viker            IK Stern                26.55     4.16
                                                            17.53    ( 20)
                                                            08.38    ( 19)

  21  370  Martin Nathell           ÅS IF                   28.38     5.59
                                                            18.57    ( 21)
                                                            09.06    ( 21)

  22  389  Martin Öhlin             Åre Vatten & Värme      31.08     8.29
                                                            20.41    ( 22)
                                                            09.59    ( 22)

  23  371  David Östling            Frösö IF                34.35    11.56
                                                            22.51    ( 23)
                                                            10.54    ( 23)

==============================================================================
KLASS  D21     *  Damer 21  2X3 Km                     *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  278  Alicia Persson           Stockviks SF            17.53     0.00
                                                            08.43    (  1)

   2  285  Emma Wikén               Åsarna IK               18.05     0.12
                                                            09.00    (  4)

   3  282  Ida Dahl                 IFK Mora SK             18.06     0.13
                                                            08.55    (  3)

   4  284  Wilma Jönsson            Östersunds SK           18.24     0.31
                                                            09.07    (  5)

   5  275  Jenny Solin              Sollefteå Skidor IF     18.32     0.39
                                                            09.09    (  6)

   6  276  Jennie Jirhed            Östersunds SK           18.34     0.41
                                                            09.11    (  7)

   7  279  Frida Hallquist          Åsarna IK               18.49     0.56
                                                            08.53    (  2)

   8  287  Lisa K Svensson          Åsarna IK               19.04     1.11
                                                            09.23    (  9)

   9  286  Evelina Bångman          Offerdals SK            19.26     1.33
                                                            09.36    ( 10)

  10  277  Signe Rosenberg          Åsarna IK               19.29     1.36
                                                            09.21    (  8)

  11  283  Mathilda Ruus            Åsarna IK               20.36     2.43
                                                            09.51    ( 11)

==============================================================================
KLASS  HP      *  Herrar Parasport 3 Km                *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  324  Felix Nilsson            Offerdals SK            11.42     0.00
   2  323  Henrik Berglund          Östersunds SK           24.48    13.06

==============================================================================
KLASS  DP      *  Damer Parasport 3 Km                 *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  317  Eva Dahlberg             Östersunds SK           16.46     0.00
   2  318  Åsa Westman              Östersunds SK           21.40     4.54

==============================================================================
KLASS  HM      *  Herrar Motion 3 Km                   *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  335  Markus Daabach           Åsarna IK               09.36     0.00
   2  338  Jakob Wickenberg         Ås IF                   10.48     1.12
   3  337  Björn Österberg          Funäsdalens IF          11.15     1.39
   4  336  Tomas Berglöf            Järpens SK              11.37     2.01

==============================================================================
KLASS  DM      *  Damer Motion 3 Km                    *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  332  Malin Sjöblom            Ås IF                   11.53     0.00
   2  329  Malin Oscarsson          Ås IF                   11.57     0.04
   3  330  Jana Novak               Offerdals SK            12.04     0.11
   4  331  Lotta Wickenberg         Ås IF                   14.19     2.26
------------------------------------------------------------------------------
 
Uppdaterad: 19 JAN 2019 15:05 Skribent: Lars Ove Birgersson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Offerdals SK - Skidor
Kaxås 107
83597 Offerdal

Kontakt:
Tel: 0733319120
E-post: [saknas] Information

Se all info

 Sponsorer

Sigma
 
 Minera
 
 

staticbanner

För mer info kontakta Anna Lena

 
Länets
 
Svenska Sol
 
 Statkraft
 
Logga_MD
 

 Jämtkraft