Hoppa till sidans innehåll

2020


   
     

Offerdalspropagandan 2020-01-11

   
   
 

Antal deltagare:

324

 
 
 

Start nr

 
 

Klass

 

Plac

   

Namn

 

Klubb

 

Totalt

 

Diff.

 
               
 
 

H 0-6   Intervallstart klassisk stil 500m

 
 

601

 

EMILSSON John

 

Offerdals SK

 
 

602

 

EMILSSON Nils

 

Offerdals SK

 
 

605

 

ERIKSSON Gustav

 

Offerdals SK

 
 

607

 

LIND Karl Otto

 

Duveds IF

 
 

604

 

PERSSON Ian

 

Stuguns SK

 
 

606

 

WIKLUND Wilton

 

Offerdals SK

 
 
 

D 0-6   Intervallstart klassisk stil 500m

 
 

304

 

IVARSSON Signe

 

Offerdals SK

 
 

302

 

JOHANSSON Selma

 

Östersunds SK

 
 

612

 

KVELI Ellie

 

Östersunds SK

 
 

613

 

LIND Ingrid

 

Duveds IF

 
 

615

 

MARIPUU Alva

 

Ås IF

 
 

611

 

PETTERSSON Liv

 

Offerdals SK

 
 

610

 

STÅHL Marike

 

Frösö IF

 
 

608

 

SVENSSON Thea

 

Nordannäldens IF

 
 

301

 

SVENSSON Tilde

 

Nordannäldens IF

 
 

609

 

VALLI Freja

 

OK Vildhussen

 
 
 

H 7-8   Intervallstart klassisk stil 800m

 
 

619

 

ALSHIH Esmael

 

Offerdals SK

 
 

622

 

BONATO Leo

 

Ås IF

 
 

623

 

BRANDBERG William

 

Offerdals SK

 
 

624

 

ERIKSSON Nils

 

Östersunds SK

 
 

626

 

HELLSTRÖM Nils

 

Östersunds SK

 
 

620

 

LIND Sixten

 

Duveds IF

 
 

621

 

NYGÅRD Wilmer

 

Frösö IF

 
 

618

 

OLOFSSON Manne

 

Offerdals SK

 
 

625

 

OLSSON Harald

 

Offerdals SK

 
 

305

 

SJÖBLOM Malte

 

Ås IF

 
 

616

 

STÅHL Hektor

 

Frösö IF

 
 

617

 

WIKBERG Axel

 

Nälden

 
 
 

D 7-8   Intervallstart klassisk stil 800m

 
 

630

 

BERGSTRAND Rut

 

Offerdals SK

 
 

634

 

ERIKSSON Stella

 

Offerdals SK

 
 

633

 

FJÄLLBERG Elise

 

Offerdals SK

 
 

640

 

HAGLUND Tyra

 

Offerdals SK

 
 

637

 

LINDEBERG Nike

 

Ås IF

 
 

628

 

LÖDGBERG Ella

 

Krokom

 
 

627

 

LÖDGBERG Moa

 

Krokom

 
 

632

 

NORDELL Alice

 

Östersunds SK

 
 

638

 

NYBOND Maja

 

Frösö IF

 
 

303

 

NÄSLUND Lisa

 

Stuguns SK

 
 

641

 

OHLSSON Lova

 

Östersunds SK

 
 

629

 

PRESTBERG Pixie

 

Offerdals SK

 
 

631

 

WIKLUND Towa

 

Offerdals SK

 
 
 

H 11   Intervallstart klassisk stil 1,5 km

 
 
 

  1

645

 

LINDGREN Hugo

 

Täfteå IK

 

3:52

 

 0

 
 
 

  2

650

 

STAAF Sigge

 

Ås IF

 

4:08

 

16

 
 
 

  3

644

 

NYGÅRD Arvid

 

Frösö IF

 

4:25

 

33

 
 
 

  4

647

 

BONATO Milo

 

Ås IF

 

4:27

 

35

 
 
 

  5

649

 

HEDMAN Arvid

 

Spikbodarnas IK

 

4:29

 

37

 
 
 

  6

646

 

PERSSON Leo

 

Stuguns SK

 

5:02

 

 1:10

 
 
 

  7

651

 

WARSTEDT Ludwig

 

Järpens SK

 

5:43

 

 1:51

 
 
 

D 11   Intervallstart klassisk stil 1,5 km

 
 
 

  1

658

 

MILLESTU Alvina

 

Utrikes Skidklubb

 

4:28

 

 0

 
 
 

  2

657

 

BÅNG Olivia

 

Frösö IF

 

4:35

 

 7

 
 
 

  3

655

 

PERSSON KJELLGREN Ebba

 

Järpens SK

 

4:40

 

12

 
 
 

  4

656

 

BODÉN Signe

 

Spikbodarnas IK

 

4:53

 

25

 
 
 

  5

659

 

NYBOND Linnea

 

Frösö IF

 

5:13

 

45

 
 
 

  6

661

 

ZACHRISSON Anna

 

Järpens SK

 

5:21

 

53

 
 
 

  7

653

 

STÅHL Rakel

 

Frösö IF

 

5:24

 

56

 
 
 

  8

660

 

SALMONSSON BYSTRAND Fredrika

 

Järpens SK

 

5:39

 

 1:11

 
 
 

  9

654

 

NÄSLUND Hilma

 

Spikbodarnas IK

 

6:26

 

 1:58

 
 
 

H 10   Intervallstart klassisk stil 1,5 km

 
 
 

  1

664

 

LIND Vilhelm

 

Duveds IF

 

3:59

 

 0

 
 
 

  2

670

 

BERNHARDSSON Måns

 

Östersunds SK

 

4:03

 

 4

 
 
 

  3

667

 

SONNEFELT Uddo

 

Duveds IF

 

4:09

 

10

 
 
 

  4

665

 

HAGLUND Gabriel

 

Offerdals SK

 

5:09

 

 1:10

 
 
 

666

 

SALOMONSSON Wille

 

Myssjö-Ovikens IF

 

5:09

 

 1:10

 
 
 

  6

669

 

MORIN Melvin

 

Utrikes Skidklubb

 

6:01

 

 2:02

 
 
 

D 10   Intervallstart klassisk stil 1,5 km

 
 
 

  1

682

 

MALMGREN Märta

 

Östersunds SK

 

4:35

 

 0

 
 
 

  2

673

 

KINDMALM Alice

 

Östersunds SK

 

4:49

 

14

 
 
 

  3

676

 

KVELI Ebba

 

Östersunds SK

 

5:01

 

26

 
 
 

  4

675

 

OLSSON Brita

 

Offerdals SK

 

5:11

 

36

 
 
 

  5

681

 

OHLSSON Lilly

 

Östersunds SK

 

5:48

 

 1:13

 
 
 

  6

679

 

MÅRTENSSON Nelly

 

Offerdals SK

 

5:52

 

 1:17

 
 
 

  7

680

 

LINDBLOM Selma

 

Frösö IF

 

5:56

 

 1:21

 
 
 

  8

678

 

HELGESSON Lotta

 

Järpens SK

 

6:05

 

 1:30

 
 
 

  9

674

 

PETTERSSON Smilla

 

Offerdals SK

 

6:45

 

 2:10

 
 
 

H 9   Intervallstart klassisk stil 1,5 km

 
 
 

  1

689

 

RICHARDSSON Oliver

 

Östersunds SK

 

4:50

 

 0

 
 
 

  2

685

 

WALLIN Mille

 

Ås IF

 

5:02

 

12

 
 
 

  3

691

 

KARLSTEDT Albin

 

Spikbodarnas IK

 

5:21

 

31

 
 
 

  4

690

 

PERSSON Ted

 

Stuguns SK

 

5:50

 

 1:00

 
 
 

  5

687

 

BENGTSSON Petter

 

Stuguns SK

 

6:33

 

 1:43

 
 
 

  6

688

 

HELLSTRÖM Halvar

 

Östersunds SK

 

6:36

 

 1:46

 
 
 

  7

686

 

PETTERSSON Bror

 

Offerdals SK

 

7:31

 

 2:41

 
 
 

  8

684

 

OLOFSSON Elias

 

Offerdals SK

 

8:04

 

 3:14

 
 
 

D 9   Intervallstart klassisk stil 1,5 km

 
 
 

  1

699

 

SAMUELSSON Kristin

 

Östersunds SK

 

4:44

 

 0

 
 
 

  2

694

 

VESTLIN Elna

 

Östersunds SK

 

5:32

 

48

 
 
 

  3

695

 

MARIPUU Ella

 

Ås IF

 

5:38

 

54

 
 
 

  4

696

 

NORDELL Stella

 

Östersunds SK

 

6:05

 

 1:21

 
 
 

  5

698

 

EDLING Julie

 

Östersunds SK

 

6:46

 

 2:02

 
 
 

  6

697

 

LUNDMARK Frida

 

Järpens SK

 

6:57

 

 2:13

 
 
 

  7

700

 

ERIKSSON Cajsa

 

Offerdals SK

 

7:08

 

 2:24

 
 
 

H 14   Intervallstart klassisk stil 3 km

 
 
 

  1

17

 

RAVALD Måns

 

Ås IF

 

8:32

 

 0

 
 
 

  2

10

 

RENSBERG Jåvva

 

Funäsdalens IF

 

8:40

 

 8

 
 
 

  3

16

 

LÖFHOLM Simon

 

Ås IF

 

9:16

 

44

 
 
 

  4

 8

 

LINDBLOM Sixten

 

Frösö IF

 

9:24

 

52

 
 
 

  5

18

 

SJÖLUND MYHR Felix

 

Ås IF

 

9:26

 

54

 
 
 

  6

 6

 

VESTMAN Alvin

 

Åsarna IK

 

9:33

 

 1:01

 
 
 

  7

20

 

LEWANDOWSKI Malte

 

Frösö IF

 

9:41

 

 1:09

 
 
 

  8

13

 

RICHARDSSON Johan

 

Järpens SK

 

9:42

 

 1:10

 
 
 

  9

 7

 

NORDGREN Anton

 

Åsarna IK

 

9:49

 

 1:17

 
 
 

 10

11

 

HÄGGSTRÖM Viggo

 

Ås IF

 

9:51

 

 1:19

 
 
 

 11

15

 

TENGBLAD Adam

 

Ås IF

 

10:03

 

 1:31

 
 
 

 12

14

 

BOK Olle

 

IFK Strömsund

 

10:13

 

 1:41

 
 
 

 13

12

 

SJÖBLOM Olle

 

Ås IF

 

10:37

 

 2:05

 
 
 

 14

19

 

LANDORF Max

 

Järpens SK

 

10:50

 

 2:18

 
 
 

D 14   Intervallstart klassisk stil 3 km

 
 
 

  1

31

 

LINDGREN Moa

 

Täfteå IK

 

9:05

 

 0

 
 
 

  2

34

 

PERSSON KJELLGREN Frida

 

Järpens SK

 

9:36

 

31

 
 
 

  3

27

 

DAABACH Enya

 

Åsarna IK

 

9:37

 

32

 
 
 

28

 

OSCARSSON Hilde

 

Ås IF

 

9:37

 

32

 
 
 

  5

37

 

PÅLSSON Maja

 

Utrikes Skidklubb

 

9:42

 

37

 
 
 

  6

30

 

HEDSTRÖM Alva

 

Funäsdalens IF

 

10:01

 

56

 
 
 

  7

32

 

NOREN Julia

 

Ås IF

 

10:06

 

 1:01

 
 
 

  8

33

 

BÅNG Emilina

 

Östersunds SK

 

10:42

 

 1:37

 
 
 

  9

29

 

HEDMAN Greta

 

Spikbodarnas IK

 

10:48

 

 1:43

 
 
 

 10

36

 

ÖHRN Astrid

 

Bergeforsens SK

 

11:28

 

 2:23

 
 
 

 11

26

 

NYGÅRD Klara

 

Frösö IF

 

11:36

 

 2:31

 
 
 

H 13   Intervallstart klassisk stil 3 km

 
 
 

  1

46

 

BERNHARDSSON Manne

 

Östersunds SK

 

9:36

 

 0

 
 
 

  2

45

 

GÖRANSSON Ebbe

 

Östersunds SK

 

9:46

 

10

 
 
 

  3

42

 

JOHNSON Tuve

 

Östersunds SK

 

10:15

 

39

 
 
 

  4

49

 

RENTZHOG Melker

 

Frösö IF

 

10:25

 

49

 
 
 

  5

44

 

OSCARSSON Isak

 

Ås IF

 

10:30

 

54

 
 
 

  6

48

 

LINDQVIST Simon

 

Spikbodarnas IK

 

10:39

 

 1:03

 
 
 

  7

47

 

ERIKSSON Arvid

 

Myssjö-Ovikens IF

 

10:40

 

 1:04

 
 
 

  8

41

 

BROMEÉ Björn

 

Östersunds SK

 

10:43

 

 1:07

 
 
 

  9

43

 

HELGESSON Kalle

 

Järpens SK

 

11:19

 

 1:43

 
 
 

D 13   Intervallstart klassisk stil 3 km

 
 
 

  1

56

 

SAMUELSSON Nora

 

Östersunds SK

 

10:03

 

 0

 
 
 

  2

62

 

JONSSON Hanna

 

Åsarna IK

 

11:28

 

 1:25

 
 
 

  3

60

 

LUND Julia

 

Järpens SK

 

12:27

 

 2:24

 
 
 

  4

57

 

BERNSTEN Kajsa

 

Spikbodarnas IK

 

13:32

 

 3:29

 
 
 

  5

58

 

ROOS Elma

 

Ås IF

 

13:40

 

 3:37

 
 
 

  6

59

 

JOHANSSON Astrid

 

Duveds IF

 

14:02

 

 3:59

 
 
 

  7

54

 

MORIN Stina

 

Utrikes Skidklubb

 

14:05

 

 4:02

 
 
 

H 12   Intervallstart klassisk stil 3 km

 
 
 

  1

81

 

RÖNNESTRAND Nils

 

Ås IF

 

9:53

 

 0

 
 
 

  2

72

 

ALVTEGEN Elvin

 

Järpens SK

 

10:09

 

16

 
 
 

  3

80

 

ANDERSSON Arvid

 

Myssjö-Ovikens IF

 

10:20

 

27

 
 
 

  4

66

 

STRINDFELDT Adam

 

Ostersunds SK

 

10:23

 

30

 
 
 

79

 

WIKSTRÖM Vilmer

 

Åsarna IK

 

10:23

 

30

 
 
 

  6

76

 

ABRAHAMSSON GJERSVOLD Fred

 

Östersunds SK

 

10:28

 

35

 
 
 

  7

75

 

TENGBLAD Erik

 

Ås IF

 

10:33

 

40

 
 
 

  8

69

 

PERSSON Hugo

 

Östersunds SK

 

10:54

 

 1:01

 
 
 

  9

78

 

LINDBLOM Alvar

 

Frösö IF

 

11:07

 

 1:14

 
 
 

 10

73

 

LÖFHOLM Emil

 

Ås IF

 

11:19

 

 1:26

 
 
 

 11

71

 

MARIPUU Erik

 

Ås IF

 

11:22

 

 1:29

 
 
 

 12

77

 

OLSSON Herje

 

Offerdals SK

 

11:38

 

 1:45

 
 
 

 13

68

 

CARLSÉN Erik

 

Järpens SK

 

11:44

 

 1:51

 
 
 

 14

82

 

SALMONSSON BYSTRAND Wilmer

 

Järpens SK

 

12:01

 

 2:08

 
 
 

 15

70

 

NORDSTRÖM Loa

 

Ås IF

 

12:46

 

 2:53

 
 
 

 16

83

 

TOUTIN Olle

 

Järpens SK

 

13:06

 

 3:13

 
 
 

 17

74

 

LANDORF Axel

 

Järpens SK

 

14:47

 

 4:54

 
 
 

D 12   Intervallstart klassisk stil 3 km

 
 
 

  1

96

 

WALLIN Maja

 

Ås IF

 

10:31

 

 0

 
 
 

  2

93

 

BLOMGREN Julia

 

Östersunds SK

 

10:42

 

11

 
 
 

  3

89

 

MOSSBERG Maja

 

Östersunds SK

 

11:03

 

32

 
 
 

  4

98

 

JOHANSSON KÄLLSTRAND Vera

 

Östersunds SK

 

11:27

 

56

 
 
 

  5

97

 

RICHARDSSON Tuva

 

Östersunds SK

 

11:32

 

 1:01

 
 
 

  6

90

 

BERGLÖF Stina

 

Järpens SK

 

12:22

 

 1:51

 
 
 

  7

92

 

VARG Mira

 

Järpens SK

 

12:24

 

 1:53

 
 
 

  8

88

 

LUNDMARK Elin

 

Järpens SK

 

12:51

 

 2:20

 
 
 

  9

91

 

LEWANDOWSKI Molly

 

Frösö IF

 

12:54

 

 2:23

 
 
 

 10

94

 

BONATO Emma

 

Ås IF

 

13:25

 

 2:54

 
 
 

 11

95

 

PETTERSSON Astri

 

Offerdals SK

 

13:59

 

 3:28

 
 
 

H 16   Intervallstart klassisk stil 5 km

 
 
 

  1

108

 

OSKARSSON Hjalmar

 

Ås IF

 

14:01

 

 0

 
 
 

  2

113

 

STERNER Wilhelm

 

Täby IS SK

 

14:05

 

 4

 
 
 

  3

110

 

WISTMAN GUNNERIUSSON Axel

 

Östersunds SK

 

14:33

 

32

 
 
 

  4

106

 

THOLANDER Ruben

 

Sundbybergs IK

 

14:34

 

33

 
 
 

  5

105

 

ERIKSSON Leo

 

Östersunds SK

 

14:40

 

39

 
 
 

  6

104

 

LINDH TEN BERG Henning

 

Östersunds SK

 

14:56

 

55

 
 
 

  7

111

 

MILLESTU Ludvig

 

Utrikes Skidklubb

 

15:05

 

 1:04

 
 
 

  8

112

 

ARNESSON Axel

 

Ås IF

 

15:35

 

 1:34

 
 
 

  9

107

 

BÅNG Melwin

 

Östersunds SK

 

16:18

 

 2:17

 
 
 

H 15   Intervallstart klassisk stil 5 km

 
 
 

  1

122

 

JOHANSSON Max

 

Östersunds SK

 

14:46

 

 0

 
 
 

  2

120

 

REDMAN Elias

 

Östersunds SK

 

14:47

 

 1

 
 
 

  3

123

 

RÖNNESTRAND Björn

 

Ås IF

 

15:38

 

52

 
 
 

  4

118

 

ANDERSSON FORSSÅ Simon

 

Högbo GIF

 

15:45

 

59

 
 
 

  5

119

 

ERIKSSON Axel

 

Myssjö-Ovikens IF

 

16:03

 

 1:17

 
 
 

  6

121

 

ÖSTLUND Björn

 

Järpens SK

 

16:48

 

 2:02

 
 
 

D 16   Intervallstart klassisk stil 5 km

 
 
 

  1

132

 

PERSSON KJELLGREN Jonna

 

Järpens SK

 

16:24

 

 0

 
 
 

  2

129

 

SAMUELSSON Hedda

 

Östersunds SK

 

16:51

 

27

 
 
 

  3

128

 

KARLSSON Wilma

 

Östersunds SK

 

16:57

 

33

 
 
 

  4

133

 

CARLING Elsa

 

Falu IK Skidklubb

 

17:53

 

 1:29

 
 
 

  5

130

 

ARONSSON Maja

 

Östersunds SK

 

18:08

 

 1:44

 
 
 

D 15   Intervallstart klassisk stil 5 km

 
 
 

  1

139

 

MALMGREN Elsa

 

Östersunds SK

 

17:37

 

 0

 
 
 

  2

146

 

STENMARK Hanna

 

Östersunds SK

 

17:55

 

18

 
 
 

  3

148

 

SONNEFELT Lizzie

 

Duveds IF

 

18:00

 

23

 
 
 

151

 

BERNSTEN Filippa

 

Spikbodarnas IK

 

18:00

 

23

 
 
 

  5

140

 

PEDERSEN Sofia

 

Järpens SK

 

18:19

 

42

 
 
 

  6

145

 

WIKSTEN Tindra

 

Östersunds SK

 

18:38

 

 1:01

 
 
 

  7

142

 

HENNINGS Ebba

 

Östersunds SK

 

19:22

 

 1:45

 
 
 

  8

150

 

SVAHN Alva

 

Östersunds SK

 

20:04

 

 2:27

 
 
 

  9

141

 

LINDQVIST Hanna

 

Spikbodarnas IK

 

20:46

 

 3:09

 
 
 

 10

144

 

OLSSON Lisen

 

Myssjö-Ovikens IF

 

22:26

 

 4:49

 
 
 

 11

143

 

JONSSON Elin

 

Åsarna IK

 

23:51

 

 6:14

 
 
 

D 21-   Intervallstart klassisk stil 5 km

 
 
 

  1

163

 

HENRIKSSON Sofia

 

Piteå Elit SK

 

15:03

 

 0

 
 
 

  2

169

 

SOLIN Jenny

 

Sollefteå Skidor IF

 

15:05

 

 2

 
 
 

  3

160

 

HALLQUIST Frida

 

Åsarna IK

 

15:25

 

22

 
 
 

  4

166

 

PERSSON Alicia

 

Stockviks SF

 

15:28

 

25

 
 
 

  5

167

 

BÅNGMAN Hedda

 

Offerdals SK

 

15:41

 

38

 
 
 

  6

158

 

SVENSSON Lisa K

 

Åsarna IK

 

16:27

 

 1:24

 
 
 

  7

157

 

HALLQUIST Ingrid

 

Åsarna IK

 

16:36

 

 1:33

 
 
 

  8

162

 

BLOM Vendela

 

Stockviks SF

 

17:04

 

 2:01

 
 
 

  9

161

 

RUUS Mathilda

 

Åsarna IK

 

18:11

 

 3:08

 
 
 

 10

159

 

HALLQUIST Ida

 

Åsarna IK

 

18:41

 

 3:38

 
 
 

D 19-20   Intervallstart klassisk stil 5 km

 
 
 

  1

185

 

LINDSTRÖM Louise

 

Högbo GIF

 

14:41

 

 0

 
 
 

  2

178

 

ANDERSSON Elin

 

Stuguns SK

 

15:16

 

35

 
 
 

  3

182

 

NOVAK Maria

 

Offerdals SK

 

15:39

 

58

 
 
 

  4

181

 

HEDENSTRÖM Karolina

 

Östersunds SK

 

15:53

 

 1:12

 
 
 

  5

184

 

PÅLSSON Gabriella

 

Utrikes Skidklubb

 

16:22

 

 1:41

 
 
 

  6

177

 

OLSSON Emma

 

Vassunda IF

 

16:40

 

 1:59

 
 
 

  7

183

 

WASELL Ida

 

Järpens SK

 

16:50

 

 2:09

 
 
 

  8

176

 

NILSSON Julia

 

Offerdals SK

 

16:53

 

 2:12

 
 
 

  9

175

 

LEMBKE Paige

 

Sundbybergs IK

 

17:28

 

 2:47

 
 
 

 10

186

 

MALMGREN Tilda

 

Åsarna IK

 

17:43

 

 3:02

 
 
 

D 17-18   Intervallstart klassisk stil 5 km

 
 
 

  1

207

 

ROSENBERG Märta

 

Duveds IF

 

14:23

 

 0

 
 
 

  2

200

 

ERIKSSON Alva

 

Sollefteå Skidor IF

 

15:59

 

 1:36

 
 
 

  3

202

 

KARLSSON Ebba

 

Täby IS SK

 

16:30

 

 2:07

 
 
 

  4

198

 

JOHANSSON Wilma

 

Åsarna IK

 

16:38

 

 2:15

 
 
 

  5

209

 

ÖHRN Agnes

 

Bergeforsens SK

 

16:40

 

 2:17

 
 
 

  6

203

 

BJÖRNSDOTTER Alba

 

Funäsdalens IF

 

16:43

 

 2:20

 
 
 

  7

201

 

NOVAK Anna

 

Offerdals SK

 

16:53

 

 2:30

 
 
 

  8

210

 

ENGLUND Emelie

 

Bergeforsens SK

 

16:58

 

 2:35

 
 
 

  9

204

 

JONSSON Anna

 

Duveds IF

 

16:59

 

 2:36

 
 
 

 10

195

 

KÖLD Linda-Louise

 

Medåkers IF

 

17:04

 

 2:41

 
 
 

 11

208

 

ÖSTERBERG Tindra

 

Ås IF

 

17:05

 

 2:42

 
 
 

 12

206

 

SJÖBERG Lina

 

Gimo IF SK

 

17:14

 

 2:51

 
 
 

 13

199

 

ROOS Klara

 

Ås IF

 

17:25

 

 3:02

 
 
 

 14

205

 

BENGTSSON Ebba

 

Tynderö IK

 

17:34

 

 3:11

 
 
 

 15

192

 

JOHANSSON Minna

 

Östersunds SK

 

17:59

 

 3:36

 
 
 

 16

197

 

EDNARSSON Olivia

 

Brandsbols SK

 

18:21

 

 3:58

 
 
 

 17

193

 

ENGLUND Ebba

 

Bergeforsens SK

 

18:29

 

 4:06

 
 
 

ParaD   Intervallstart klassisk stil 3 Km

 
 
 

  1

213

 

DAHLBERG Eva

 

Östersunds SK

 

16:08

 

 0

 
 
 

ParaH   Intervallstart klassisk stil  3 Km

 
 
 

  1

216

 

NILSSON Felix

 

Offerdals SK

 

10:57

 

 0

 
 
 

  2

217

 

BERGLUND Henrik

 

Östersunds SK

 

22:20

 

11:23

 
 
 

Damer Motion   Intervallstart klassisk stil 5 km

 
 
 

  1

226

 

WALLIN Maria

 

Ås IF

 

18:45

 

 0

 
 
 

  2

221

 

RAWALD Christina

 

Ås IF

 

18:53

 

 8

 
 
 

  3

224

 

NOVAK Jana

 

Offerdals SK

 

19:14

 

29

 
 
 

  4

225

 

OSCARSSON Malin

 

Ås IF

 

20:04

 

 1:19

 
 
 

  5

223

 

SJÖBLOM Malin

 

Ås IF

 

20:17

 

 1:32

 
 
 

  6

222

 

BRÄNNSTRÖM Britta

 

Ås IF

 

21:31

 

 2:46

 
 
 

Herrar Motion   Intervallstart klassisk stil 5 km

 
 
 

  1

232

 

THOLANDER Jakob

 

Sundbybergs IK

 

17:05

 

 0

 
 
 

  2

231

 

HENRIKSSON Jonas

 

Järpens SK

 

19:45

 

 2:40

 
 
 

H 17-18   Intervallstart klassisk stil 2 x 5 km

 
 
 

  1

242

 

ELVSETH Andreas

 

Offerdals SK

 

26:42

 

 0

 
 
 

M 1 - 13:04( 1)

M 2 - 26:42( 1)

 
 
 

  2

237

 

RÖNNESTRAND Tor

 

Ås IF

 

26:49

 

 7

 
 
 

M 1 - 13:12( 4)

M 2 - 26:49( 2)

 
 
 

  3

257

 

SÖDERQVIST Gabriel

 

Storvreta IK

 

27:02

 

20

 
 
 

M 1 - 13:08( 2)

M 2 - 27:02( 3)

 
 
 

  4

247

 

ALGOTSSON Oskar

 

Åsarna IK

 

27:15

 

33

 
 
 

M 1 - 13:21( 5)

M 2 - 27:15( 4)

 
 
 

  5

250

 

PÅLSSON Gustav

 

Utrikes Skidklubb

 

27:25

 

43

 
 
 

M 1 - 13:10( 3)

M 2 - 27:25( 5)

 
 
 

  6

245

 

SVAHN Leo

 

Östersunds SK

 

27:45

 

 1:03

 
 
 

M 1 - 13:41( 6)

M 2 - 27:45( 6)

 
 
 

  7

258

 

DAHL Anders

 

Alnö SK

 

28:21

 

 1:39

 
 
 

M 1 - 14:00( 7)

M 2 - 28:21( 7)

 
 
 

  8

252

 

LENZ Jonas

 

Matfors SK

 

28:36

 

 1:54

 
 
 

M 1 - 14:07( 9)

M 2 - 28:36( 8)

 
 
 

  9

254

 

HEDSTRÖM Gustav

 

Östersunds SK

 

28:44

 

 2:02

 
 
 

M 1 - 14:02( 8)

M 2 - 28:44( 9)

 
 
 

 10

255

 

KARLSSON Axel

 

Täby IS SK

 

28:57

 

 2:15

 
 
 

M 1 - 14:09(10)

M 2 - 28:57(10)

 
 
 

 11

248

 

JONSSON Ludvig

 

Hudiksvalls IF

 

29:02

 

 2:20

 
 
 

M 1 - 14:25(12)

M 2 - 29:02(11)

 
 
 

 12

239

 

NILSSON Simon

 

Granbergsdals IF

 

29:05

 

 2:23

 
 
 

M 1 - 14:27(13)

M 2 - 29:05(12)

 
 
 

 13

251

 

OSCARSSON Jon

 

Ås IF

 

29:08

 

 2:26

 
 
 

M 1 - 14:11(11)

M 2 - 29:08(13)

 
 
 

 14

243

 

ANGELSIÖÖ Elliot

 

Storvreta IK

 

29:22

 

 2:40

 
 
 

M 1 - 14:30(15)

M 2 - 29:22(14)

 
 
 

 15

238

 

MORIN Isac

 

Utrikes Skidklubb

 

29:36

 

 2:54

 
 
 

M 1 - 14:28(14)

M 2 - 29:36(15)

 
 
 

 16

240

 

GUSTAFSSON Seth

 

Grava SK

 

30:30

 

 3:48

 
 
 

M 1 - 14:57(17)

M 2 - 30:30(16)

 
 
 

 17

233

 

BERGLUND Victor

 

Duveds IF

 

30:32

 

 3:50

 
 
 

M 1 - 14:54(16)

M 2 - 30:32(17)

 
 
 

 18

246

 

SÖRLIN Linus

 

Offerdals SK

 

32:02

 

 5:20

 
 
 

M 1 - 15:47(20)

M 2 - 32:02(18)

 
 
 

 19

244

 

SJÖLUND MYHR Hannes

 

Ås IF

 

32:03

 

 5:21

 
 
 

M 1 - 15:29(18)

M 2 - 32:03(19)

 
 
 

 20

256

 

LIGNELL Arve

 

Lucksta IF

 

32:36

 

 5:54

 
 
 

M 1 - 15:42(19)

M 2 - 32:36(20)

 
 
 

 21

241

 

DAABACH Wilhelm

 

Åsarna IK

 

32:51

 

 6:09

 
 
 

M 1 - 15:58(21)

M 2 - 32:51(21)

 
 
 

 22

249

 

PEDERSEN Elias

 

Åsarna IK

 

34:22

 

 7:40

 
 
 

M 1 - 16:39(22)

M 2 - 34:22(22)

 
 
 

H 19-20   Intervallstart klassisk stil 2 x 5 km

 
 
 

  1

273

 

ROSENBERG Ossian

 

Åsarna IK

 

25:30

 

 0

 
 
 

M 1 - 12:44( 2)

M 2 - 25:30( 1)

 
 
 

  2

266

 

ERIKSSON Anton

 

Sollefteå Skidor IF

 

25:51

 

21

 
 
 

M 1 - 12:50( 3)

M 2 - 25:51( 2)

 
 
 

  3

268

 

DAHL Petter

 

IF Strategen

 

25:57

 

27

 
 
 

M 1 - 12:42( 1)

M 2 - 25:57( 3)

 
 
 

  4

269

 

KVARNBRINK Gustav

 

IFK Umeå

 

25:59

 

29

 
 
 

M 1 - 12:57( 4)

M 2 - 25:59( 4)

 
 
 

  5

274

 

ENGELIN Erik

 

Offerdals SK

 

26:43

 

 1:13

 
 
 

M 1 - 13:10( 5)

M 2 - 26:43( 5)

 
 
 

  6

271

 

KREIJ Love

 

IF Strategen

 

28:24

 

 2:54

 
 
 

M 1 - 13:43( 6)

M 2 - 28:24( 6)

 
 
 

  7

263

 

ABRAHAMSSON Ask

 

IK Stern

 

28:36

 

 3:06

 
 
 

M 1 - 13:53( 7)

M 2 - 28:36( 7)

 
 
 

  8

264

 

MELANDER WIKSTEN Isidor

 

Matfors SK

 

28:43

 

 3:13

 
 
 

M 1 - 13:55( 8)

M 2 - 28:43( 8)

 
 
 

  9

267

 

JONSSON Linus

 

Åsarna IK

 

29:30

 

 4:00

 
 
 

M 1 - 14:29( 9)

M 2 - 29:30( 9)

 
 
 

 10

270

 

ÅSLUND Axel

 

Hedesunda IF

 

30:00

 

 4:30

 
 
 

M 1 - 14:35(10)

M 2 - 30:00(10)

 
 
 

 11

265

 

MILLESTU Henrik

 

Utrikes Skidklubb

 

30:54

 

 5:24

 
 
 

M 1 - 15:32(11)

M 2 - 30:54(11)

 
 
 

 12

272

 

SELMOSSON Emil

 

Lidköpings VSK

 

32:13

 

 6:43

 
 
 

M 1 - 15:44(12)

M 2 - 32:13(12)

 
 
 

H 21-   Intervallstart klassisk stil 2 x 5 km

 
 
 

  1

297

 

RUUS Markus

 

Åsarna IK

 

24:49

 

 0

 
 
 

M 1 - 12:11( 1)

M 2 - 24:49( 1)

 
 
 

  2

295

 

FREDRIKSSON Marcus

 

Hudiksvalls IF

 

24:58

 

 9

 
 
 

M 1 - 12:20( 2)

M 2 - 24:58( 2)

 
 
 

  3

290

 

JACOBSSON Hugo

 

Falun Borlänge SK

 

25:14

 

25

 
 
 

M 1 - 12:25( 3)

M 2 - 25:14( 3)

 
 
 

  4

292

 

JUTTERSTRÖM Axel

 

IFK Mora SK

 

25:18

 

29

 
 
 

M 1 - 12:31( 5)

M 2 - 25:18( 4)

 
 
 

  5

293

 

BUSKQVIST Alfred

 

IK Stern

 

25:19

 

30

 
 
 

M 1 - 12:31( 4)

M 2 - 25:19( 5)

 
 
 

  6

277

 

THORN Viktor

 

Ulricehamns IF

 

25:24

 

35

 
 
 

M 1 - 12:31( 6)

M 2 - 25:24( 6)

 
 
 

  7

280

 

ENGSTRÖM Jonatan

 

Borås SK

 

25:27

 

38

 
 
 

M 1 - 12:36( 8)

M 2 - 25:27( 7)

 
 
 

  8

299

 

NYSTEDT Jacob

 

Hudiksvalls IF

 

25:31

 

42

 
 
 

M 1 - 12:34( 7)

M 2 - 25:31( 8)

 
 
 

  9

291

 

AFLODAL Axel

 

Offerdals SK

 

25:47

 

58

 
 
 

M 1 - 12:53(11)

M 2 - 25:47( 9)

 
 
 

 10

296

 

SUNDMAN Edvard

 

Åsarna IK

 

25:50

 

 1:01

 
 
 

M 1 - 12:42( 9)

M 2 - 25:50(10)

 
 
 

 11

278

 

ROOS Olov

 

Östersunds SK

 

26:07

 

 1:18

 
 
 

M 1 - 12:52(10)

M 2 - 26:07(11)

 
 
 

 12

284

 

JOHANSSON Markus

 

Zinkgruvans IF

 

26:10

 

 1:21

 
 
 

M 1 - 12:58(14)

M 2 - 26:10(12)

 
 
 

 13

279

 

GILLMAN Adam

 

Garphyttans IF

 

26:14

 

 1:25

 
 
 

M 1 - 12:53(12)

M 2 - 26:14(13)

 
 
 

 14

286

 

MICKELSEN ELVSETH Anton

 

Offerdals SK

 

26:20

 

 1:31

 
 
 

M 1 - 12:55(13)

M 2 - 26:20(14)

 
 
 

 15

300

 

OLANDER Carl

 

IK Stern

 

26:41

 

 1:52

 
 
 

M 1 - 13:05(16)

M 2 - 26:41(15)

 
 
 

 16

289

 

SUOMI OLSSON Oskar

 

IFK Mora SK

 

26:44

 

 1:55

 
 
 

M 1 - 13:07(17)

M 2 - 26:44(16)

 
 
 

 17

281

 

JONSSON Arvid

 

Trillevallens Sportklubb

 

26:52

 

 2:03

 
 
 

M 1 - 13:05(15)

M 2 - 26:52(17)

 
 
 

 18

283

 

HERBERT Johan

 

IFK Mora SK

 

27:05

 

 2:16

 
 
 

M 1 - 13:28(19)

M 2 - 27:05(18)

 
 
 

 19

294

 

HALLQUIST Victor

 

Åsarna IK

 

27:08

 

 2:19

 
 
 

M 1 - 13:22(18)

M 2 - 27:08(19)

 
 
 

 20

282

 

ROTVOLD Carl

 

Åsarna IK

 

28:07

 

 3:18

 
 
 

M 1 - 13:52(20)

M 2 - 28:07(20)

 
 
 

 21

288

 

SIMONSSON Eric

 

Landöns IF

 

28:48

 

 3:59

 
 
 

M 1 - 14:32(22)

M 2 - 28:48(21)

 
 
 

 22

287

 

ASKING Viktor

 

IF Ski Team Skåne

 

29:05

 

 4:16

 
 
 

M 1 - 14:20(21)

M 2 - 29:05(22)

 
 
 

 23

298

 

SÅNGBERG Emil

 

Hudiksvalls IF

 

29:56

 

 5:07

 
 
 

M 1 - 14:32(23)

M 2 - 29:56(23)

 
 
 

 24

285

 

VIKER Jonathan

 

IK Stern

 

30:32

 

 5:43

 
 
 

M 1 - 14:54(24)

M 2 - 30:32(24)

 
                                                                                   
Uppdaterad: 13 JAN 2020 12:54 Skribent: Lars Ove Birgersson
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Offerdals SK - Skidor
Kaxås 107
83597 Offerdal

Kontakt:
Tel: 0733319120
E-post: [saknas] Information

Se all info

 Sponsorer

Sigma
 
 Minera
 
GP

staticbanner

För mer info kontakta Anna Lena

 
 
 
 Statkraft
 
Logga_MD