Hoppa till sidans innehåll

2010


 

OFFERDALSPROPAGANDAN *  RESULTATLISTA  *  2010-02-07  *               

==============================================================================

KLASS  H8      *  Herrar 8   1 Km                      *  SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1    5  Sixten Svedholm          Östersunds SK          

        6  Wiktor Ragnarsson        Offerdals SK           

        7  Samuel Hessling          Utrikes Skidklubb      

        8  Jon Nilsson              Offerdals SK           

        9  Jonathan Olsson          Stockviks SF            

       10  Ludvig Millestu          Utrikes Skidklubb      

       11  Hans Stierna             Utrikes Skidklubb      

       12  Sigurd Modin             Sundsjö IF             

       13  Wilmer Bäckebjörk        Offerdals SK           

       14  Jesper Elebro            Vilhelmina IK          

        3  Adrian Sellsve           Järpens SK             

        4  Wiljan Morin             Offerdals SK           

==============================================================================

KLASS  D8      *  Damer 8  1 Km                        *  SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1   19  Liv Mattiasdotter Sjölun Östersunds SK          

       20  Emma Wikberg             Utrikes Skidklubb      

       21  Hanna Bångman            Offerdals SK           

       22  Ines Stjerna             Utrikes Skidklubb      

       23  Wilma Karlsson           Utrikes Skidklubb      

       24  Alva Nordström           Stuguns SOK Gjurd      

       25  Maja Olsson              Stockviks SF           

       26  Ellen Sjölund            Spikbodarnas IK        

       27  Anna Novak               Offerdals SK           

       29  Tove Ivansson            Offerdals SK           

       30  Märta Rosenberg          Duveds IF              

       31  Amanda Engelin           Offerdals SK           

       32  Gry Dahlgren             Spikbodarnas IK        

       33  Selma Gunneriusson       Duveds IF              

       34  Caroline Nilsson         Offerdals SK           

       17  Amanda Berglöf Persson   Offerdals SK           

       18  Alicia Sellsve           Järpens SK             

==============================================================================

KLASS  H9      *  Herrar 9 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  297  Erik Hennings            Östersunds SK           05.19     0.00

       90  Joel Engberg             Mörsils IF              05.19     0.00

   3   92  Elias Ragnarsson         Offerdals SK            05.36     0.17

   4   93  Robin Ivansson           Offerdals SK            05.56     0.37

   5   91  Louis Fehn               Offerdals SK            06.07     0.48

   6   88  Emil Eriksson            Häggenås SK             06.12     0.53

==============================================================================

KLASS  D9      *  Damer 9 1,5 km                       *  SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  102  Tilde Bångman            Offerdals SK            05.26     0.00

   2   99  Agnes Stjerna            Utrikes Skidklubb       05.42     0.16

   3   97  Magda Aspholm            Spikbodarnas IK         05.55     0.29

   4   98  Linn Johansson           Östersunds SK           06.13     0.47

   5  106  Lizette Morin            Offerdals SK            06.15     0.49

   6  105  Ida Wasell               Mörsils IF              06.17     0.51

   7  103  Alice Nord               Offerdals SK            06.33     1.07

   8  100  Kajsa Gunneriusson       Duveds IF               06.58     1.32

   9  104  Julia Nilsson            Offerdals SK            07.11     1.45

  10  101  Anna Engelin             Offerdals SK            09.44     4.18

==============================================================================

KLASS  H10     *  Herrar 10 1,5 km                     *  SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1   63  Ossian Rosenberg         Duveds IF               04.42     0.00

   2   61  Joel MattiasdotterSjölun Östersunds SK           04.46     0.04

   3   62  Linus Berglund           Duveds IF               04.47     0.05

   4   65  Sven Leander             Åsarna IK               04.49     0.07

   5   67  William Ehn              Spikbodarnas IK         04.50     0.08

   6   68  Henrik Millestu          Utrikes Skidklubb       05.03     0.21

   7   66  Albin Nordström          Stuguns SOK Gjurd       06.17     1.35

==============================================================================

KLASS  D10     *  Damer 10 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1   82  Anna Johansson           Undersåkers IF          04.53     0.00

   2   81  Julia Albertsson         Stuguns SOK Gjurd       05.10     0.17

   3   79  Emma Jönsson             Östersunds SK           05.17     0.24

   4   78  Elin Mårtensson          Utrikes Skidklubb       05.34     0.41

   5   83  Ida Dahlgren             Spikbodarnas IK         05.36     0.43

   6   74  Maria Novak              Offerdals SK            05.45     0.52

   7   77  Beata Eriksson           Östersunds SK           05.46     0.53

   8   76  Maja Hagelbeck           Duveds IF               05.51     0.58

   9   73  Wilma Johansson          Mörsils IF              05.52     0.59

  10   75  Linnea Wikberg           Utrikes Skidklubb       06.14     1.21

==============================================================================

KLASS  H11     *  Herrar 11 1,5 km                     *  SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1   42  Måns Olsson              Mörsils IF              04.41     0.00

   2   40  Viktor Engvall           Utrikes Skidklubb       04.43     0.02

   3   41  Andreas Hjelm            Östersunds SK           04.47     0.06

   4   44  Olle Bäckebjörk          Offerdals SK            05.03     0.22

   5   39  Axel Färdvall            Utrikes Skidklubb       05.04     0.23

   6   46  Emil Ragnarsson          Offerdals SK            05.06     0.25

   7   45  Oskar Edh                Järpens SK              05.14     0.33

   8   43  Odin Karlstrand          Östersunds SK           06.15     1.34

==============================================================================

KLASS  D11     *  Damer 11 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1   52  Elin Backén              Svegs IK                04.55     0.00

   2   56  Magdalena Mixter Schönni Spikbodarnas IK         05.17     0.22

   3   54  Sanna Ångström           Duveds IF               05.23     0.28

   4   50  Lydia Landin             Spikbodarnas IK         05.25     0.30

   5   55  Johanna Morin            Offerdals SK            06.06     1.11

   6   49  Ylva Johansson           Spikbodarnas IK         06.19     1.24

   7   53  Anja Svedholm            Östersunds SK           06.24     1.29

==============================================================================

KLASS  H12     *  Herrar 12   3 km                     *  SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  157  Arvid Jonsson            Duveds IF               10.46     0.00

   2  161  Hampus Millestu          Utrikes Skidklubb       11.18     0.32

   3  159  Tobias Engberg           Mörsils IF              11.59     1.13

   4  300  Elliot Edvinsson         Brunflo IF              12.02     1.16

   5  158  Niklas Nord              Offerdals SK            12.03     1.17

   6  155  Lars-Axel Björklund      Häggenås SK             12.08     1.22

   7  156  Karel Novak              Offerdals SK            13.28     2.42

==============================================================================

KLASS  D12     *  Damer 12 3 km                        *  SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  173  Tilda Johansson          Duveds IF               11.45     0.00

   2  170  Emma Wasell              Mörsils IF              12.13     0.28

   3  171  Filippa Ehn              Spikbodarnas IK         13.58     2.13

   4  166  Natalie Fors             Östersunds SK           14.19     2.34

   5  299  Tilda Eriksson           Östersunds SK           14.43     2.58

   6  172  Amanda Sjölund           Spikbodarnas IK         14.45     3.00

   7  168  Vendela Vermum           Sundsjö IF              15.16     3.31

==============================================================================

KLASS  H13     *  Herrar 13   3 km                     *  SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  133  Marcus Alvebro           Häggenås SK             10.11     0.00

   2  298  Hannes Liljedahl         Östersunds SK           10.36     0.25

   3  135  Emil Sellsve             Järpens SK              10.52     0.41

   4  131  Joel Hessling            Utrikes Skidklubb       11.34     1.23

   5  134  Ludvig Hellstrand        Duveds IF               11.39     1.28

   6  129  John Leander             Åsarna IK               12.09     1.58

==============================================================================

KLASS  D13     *  Damer 13 3 km                        *  SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  142  Emma Backén              Svegs IK                10.14     0.00

   2  146  Signe Rosenberg          Duveds IF               11.14     1.00

   3  145  Hanna Claréus            Östersunds SK           11.21     1.07

   4  143  Wilma Jönsson            Östersunds SK           11.23     1.09

   5  147  Elin Engelin             Offerdals SK            12.08     1.54

   6  141  Ellionore Bäckman        Hede SK                 12.20     2.06

   7  150  Ilona Lusth              Åsarna IK               12.31     2.17

   8  148  Olivia Bengtsson         Gäddede sportklubb      12.47     2.33

   9  144  Pauline Bäckebjörk       Offerdals SK            15.52     5.38

==============================================================================

KLASS  H14     *  Herrar 14  3 km                      *  SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  114  Elias Dahl               Offerdals SK            09.17     0.00

   2  115  Niklas Andersson         Häggenås SK             09.32     0.15

   3  112  Max Novak                Offerdals SK            09.50     0.33

   4  113  Konrad Mattsson-Myhr     Funäsdalens IF          10.02     0.45

   5  111  Carl Larsson             Järpens SK              10.17     1.00

==============================================================================

KLASS  D14     *  Damer 14   3 km                      *  SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  121  Maria Jonasson           Östersunds SK           10.29     0.00

   2  124  Sanna Elebro             Vilhelmina IK           11.07     0.38

   3  123  Anna Clara Forss         Mörsils IF              12.07     1.38

   4  122  Rebecka Sernheim         Häggenås SK             12.40     2.11

==============================================================================

KLASS  H15     *  Herrar 15  2X3 km                    *   SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  195  Olle Jonsson             Duveds IF               18.32     0.00

                                                            09.02    (  1)

 

   2  198  Torben Svensson          Järpens SK              19.39     1.07

                                                            09.43    (  3)

 

   3  197  Hannes Stenström         Järpens SK              19.48     1.16

                                                            09.41    (  2)

 

   4  193  Emil Persson             Östersunds SK           20.32     2.00

                                                            10.04    (  4)

 

   5  194  Sebastian Olsson         Stockviks SF            21.04     2.32

                                                            10.11    (  5)

 

   6  192  Olov Roos                Stuguns SOK Gjurd       21.39     3.07

                                                            10.23    (  6)

==============================================================================

KLASS  D15     *  Damer 15   2X3 km                    *   SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  213  Hedda Bångman            Offerdals SK            20.06     0.00

                                                            09.36    (  1)

 

   2  211  Julia Johansson          Duveds IF               22.41     2.35

                                                            10.56    (  2)

 

   3  212  Emma Åsberg              Duveds IF               24.19     4.13

                                                            11.40    (  3)

==============================================================================

KLASS  H16     *  Herrar 16  2x3 km                    *   SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  185  Simon Lageson            Hägglunds IoFK          17.24     0.00

                                                            08.29    (  1)

 

   2  184  Jens Burman              Åsarna IK               17.50     0.26

                                                            08.47    (  2)

 

   3  179  Adam Clareus             Offerdals SK            18.14     0.50

                                                            09.03    (  4)

 

   4  181  August Nilsson           Brunflo IF              18.29     1.05

                                                            08.59    (  3)

 

   5  180  Emil Svensson            Östersunds SK           18.42     1.18

                                                            09.03    (  4)

 

   6  186  Erik Andersson           Häggenås SK             19.31     2.07

                                                            09.25    (  6)

 

   7  182  Axel Jonsson             Duveds IF               19.36     2.12

                                                            09.35    (  7)

 

   8  178  Elias Kjemdal/Duvdal     Järpens SK              21.37     4.13

                                                            10.33    (  8)

==============================================================================

KLASS  D16     *  Damer 16  2X3 km                     *   SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  203  Lina Kardin              Offerdals SK            20.56     0.00

                                                            10.22    (  2)

 

   2  206  Matilda Andersson        Häggenås SK             21.29     0.33

                                                            10.15    (  1)

 

   3  205  Moa Lönneborg            Östersunds SK           21.38     0.42

                                                            10.34    (  4)

 

   4  204  Ida Jonsson              Duveds IF               21.42     0.46

                                                            10.27    (  3)

==============================================================================

KLASS  H17-18  *  Herrar 17-18 10 Km  3*3 Km           *   SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  255  Håkan Emilsson           Offerdals SK            26.01     0.00

                                                            17.04    (  1)

                                                            08.15    (  1)

 

   2  262  Mathias Jonasson         Lucksta IF              26.31     0.30

                                                            17.37    (  4)

                                                            08.33    (  4)

 

   3  261  Olof Andersson           Häggenås SK             26.35     0.34

                                                            17.33    (  3)

                                                            08.31    (  3)

 

   4  257  Oskar Kardin             Offerdals SK            26.39     0.38

                                                            17.29    (  2)

                                                            08.22    (  2)

 

   5  253  Elias Alvebro            Häggenås SK             26.48     0.47

                                                            17.42    (  5)

                                                            08.37    (  5)

 

   6  259  Mattias Bångman          Offerdals SK            27.15     1.14

                                                            17.59    (  6)

                                                            08.43    (  7)

 

   7  251  Patrik Millestu          Häggenås SK             27.24     1.23

                                                            18.00    (  7)

                                                            08.41    (  6)

 

   8  260  Nils Persson             Östersunds SK           28.35     2.34

                                                            18.41    (  8)

                                                            09.03    (  8)

 

   9  252  Mattias Persson          Åsarna IK               29.02     3.01

                                                            18.51    (  9)

                                                            09.03    (  8)

 

  10  256  Johan Persson            Järpens SK              29.13     3.12

                                                            19.09    ( 10)

                                                            09.10    ( 10)

 

  11  258  Erik Strindlund          Östersunds SK           30.48     4.47

                                                            20.14    ( 11)

                                                            09.41    ( 11)

==============================================================================

KLASS  D17-18  *  Damer 17-18  2X3 km                  *   SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  243  Lisa Dahl                Offerdals SK            18.57     0.00

                                                            09.16    (  1)

 

   2  240  Julia Jansson            Månkarbo IF             19.38     0.41

                                                            09.40    (  3)

 

   3  246  Evelina Bångman          Offerdals SK            19.40     0.43

                                                            09.37    (  2)

 

   4  242  Sofie Elebro             Vilhelmina IK           19.52     0.55

                                                            09.43    (  4)

 

   5  241  Ida Clareus              Offerdals SK            20.14     1.17

                                                            09.51    (  5)

 

   6  245  Louise Persson           Stockviks SF            20.37     1.40

                                                            09.59    (  7)

 

   7  239  Emma Gustafsson          Offerdals SK            20.38     1.41

                                                            09.58    (  6)

 

   8  244  Moa Strömquist           Östersunds SK           22.20     3.23

                                                            10.38    (  8)

==============================================================================

KLASS  H19-20  *  Herrar 19-20 10 Km  3*3 km           *   SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  265  Oskar Quicklund          Östersunds SK           25.31     0.00

                                                            16.55    (  2)

                                                            08.17    (  3)

 

   2  266  Simon Persson            Lucksta IF              25.38     0.07

                                                            16.53    (  1)

                                                            08.05    (  1)

 

   3  270  Jimmy Emilsson           Offerdals SK            25.58     0.27

                                                            17.04    (  3)

                                                            08.16    (  2)

 

   4  271  Henrik Rosén             Lucksta IF              26.15     0.44

                                                            17.18    (  4)

                                                            08.28    (  4)

 

   5  268  Johan Ilhamn             Östersunds SK           26.51     1.20

                                                            17.38    (  5)

                                                            08.29    (  5)

 

   6  273  Linus Persson            Hudiksvalls IF          26.59     1.28

                                                            17.46    (  6)

                                                            08.37    (  6)

 

   7  267  Patrik Tallbom           Östersunds SK           27.22     1.51

                                                            18.09    (  8)

                                                            08.45    (  7)

 

   8  269  Christian Persson        Lucksta IF              27.33     2.02

                                                            18.06    (  7)

                                                            08.45    (  7)

 

   9  274  Daniel Karlsson          Östersunds SK           28.31     3.00

                                                            18.28    (  9)

                                                            08.52    (  9)

 

  10  272  Alexander Pastukhov      Vålådalen SK            30.19     4.48

                                                            19.52    ( 10)

                                                            09.34    ( 10)

==============================================================================

KLASS  D19-20  *  Damer 19-20  2X3 km                  *   SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  230  Ida Indahl               Camp Södergren SC       19.13     0.00

                                                            09.24    (  1)

 

   2  234  Johanna Meyer            Camp Södergren SC       20.19     1.06

                                                            09.43    (  2)

 

   3  231  Erika Oskarsson          Camp Södergren SC       20.22     1.09

                                                            09.55    (  3)

 

   4  229  Moa Ullén                Åsarna IK               20.49     1.36

                                                            10.10    (  4)

 

   5  232  Elin Axlund              Hudiksvalls IF          22.17     3.04

                                                            10.49    (  5)

 

   6  233  Linnéa Kastemyr          Månkarbo IF             22.23     3.10

                                                            10.49    (  5)

==============================================================================

KLASS  H21     *  Herrar 21  10 KM  3*3 Km             *   SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  278  Eric Simonsson           Landöns IF              27.57     0.00

                                                            18.45    (  1)

                                                            09.18    (  1)

==============================================================================

KLASS  D21     *  Damer 21  2X3 Km                     *   SLUTRESULTAT

------------------------------------------------------------------------------

PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF

------------------------------------------------------------------------------

   1  222  Jennie Öberg             Piteå Elit SK           18.37     0.00

                                                            09.06    (  1)

 

   2  223  Therese Svensson         Järpens SK              19.11     0.34

                                                            09.17    (  2)

 

   3  219  Jennie Jirhed            Östersunds SK           19.28     0.51

                                                            09.36    (  3)

 

   4  220  Gun Eriksson             Offerdals SK            26.43     8.06

                                                            13.11    (  4)

 

   5  221  Gerd Eriksson            Offerdals SK            27.13     8.36

                                                            13.28    (  5)

------------------------------------------------------------------------------

                                    Offerdals SK

Det finns inget album kopplat till denna sida.

Postadress:
Offerdals SK - Skidor
Kaxås 107
83597 Offerdal

Kontakt:
Tel: 0733319120
E-post: [saknas] Information

Se all info

 Sponsorer

Sigma
 
 Minera
 
GP

staticbanner

För mer info kontakta Anna Lena

 
 
 
 Statkraft
 
Logga_MD