Hoppa till sidans innehåll

2014


OFFERDALSPROPAGANDAN *  RESULTATLISTA  *  2014-01-18  *               
==============================================================================
KLASS  H8      *  Herrar 8   1 Km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  306  Anton Nordgren           Åsarna IK               00.00     0.00
      307  Noa Hansson              Offerdals SK            00.00     0.00
      308  Petrus Landén            Ås IF                   00.00     0.00
      309  Johan Richardsson        Järpens SK              00.00     0.00
      310  Nils Rönnestrand         Ås IF                   00.00     0.00
      311  Liam Nilsson             Östersunds SK           00.00     0.00
      312  Ebbe Zachrisson          Litsbyggdens SK         00.00     0.00
      313  Måns Ravald              Ås IF                   00.00     0.00
      314  Alfred Pedersen          Åsarna IK               00.00     0.00
      315  Olle Sjöblom             Ås IF                   00.00     0.00
      316  Albin Richardsson        Järpens SK              00.00     0.00
      317  Sigge Staaf              Ås IF                   00.00     0.00
      318  Felix Sjölund Myhr       Ås IF                   00.00     0.00
      319  Melker Israelsson        Aspås IF                00.00     0.00

==============================================================================
KLASS  D8      *  Damer 8  1 Km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  323  Eimilie Bång             Östersunds SK           00.00     0.00
      324  Alvina Millestu          Utrikes Skidklubb       00.00     0.00
      325  Lisa Graipe              Östersunds SK           00.00     0.00
      326  Alva Krylen              Föllinge IK             00.00     0.00
      327  Sofia Nilsson            Offerdals SK            00.00     0.00
      328  Julia Norén              Ås IF                   00.00     0.00
      329  Maja Pålsson             Utrikes Skidklubb       00.00     0.00
      331  Ottilia Pedersen         Åsarna IK               00.00     0.00
      332  Nadja Ivansson           Offerdals SK            00.00     0.00
      333  Stina Morin              Utrikes Skidklubb       00.00     0.00
      334  Mikaela Sörlin           Offerdals SK            00.00     0.00
      335  Klara Nygård             Frösö IF                00.00     0.00
      336  Enya Daabach             Åsarna IK               00.00     0.00
      337  Ines Stjerna             Utrikes Skidklubb       00.00     0.00

==============================================================================
KLASS  H9      *  Herrar 9 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   75  Björn Rönnestrand        Ås IF                   05.11     0.00
   2   69  Björn Östlund            Järpens SK              05.24     0.13
   3   71  Karl Wikman              Spikbodarnas IK         05.25     0.14
   4   74  Anton Krylen             Föllinge IK             05.51     0.40
   5   68  Alvin Noaksson           Ås IF                   05.56     0.45
   6   78  Oscar Olausson           Offerdals SK            06.02     0.51
   7   70  Eric Staaf               Ås IF                   06.05     0.54
   8   73  Elias Redman             Östersunds SK           06.10     0.59
   9   67  Manne Österberg          Ås IF                   06.41     1.30
  10   77  Nils Graipe              Östersunds SK           06.49     1.38
  11   76  Ingmar Gyllenhammar      Frösö IF                08.36     3.25
  12   72  Max Möllerman            Östersunds SK           09.04     3.53

==============================================================================
KLASS  D9      *  Damer 9 1,5 km                       *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   82  Elsa Malmgren            Åsarna IK               06.02     0.00
   2   93  Lizzie Sonnefelt         Duveds IF               06.08     0.06
   3   91  Astrid Hedström          Frösö IF                06.27     0.25
   4   89  Ebba Hennings            Östersunds SK           06.29     0.27
   5   83  Ida Backén               Svegs IK                06.55     0.53
   6   90  Maja Eliasson            Spikbodarnas IK         07.11     1.09
   7   87  Hanna Stenmark           Östersunds SK           07.13     1.11
   8   85  Selma Gunneriusson       Duveds IF               07.43     1.41
   9   86  Moa Widegren             Östersunds SK           08.05     2.03

==============================================================================
KLASS  H10     *  Herrar 10 1,5 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   33  Victor Eriksson          Östersunds SK           05.20     0.00
   2   36  William Morin            Offerdals SK            05.25     0.05
   3   42  Max Hansson              Offerdals SK            05.28     0.08
   4   37  Elof Karlsson            Tavelsjö Allmänna IK    05.33     0.13
       40  August Nygård            Frösö IF                05.33     0.13
   6   35  Aron Swartz              Frösö IF                05.36     0.16
   7   38  Filip Ragnvaldsson       Östersunds SK           05.37     0.17
       39  Ludvig Millestu          Utrikes Skidklubb       05.37     0.17
   9   41  Oscar Norén              Ås IF                   05.40     0.20
  10   32  Wiktor Ragnarsson        Offerdals SK            05.57     0.37
  11   43  Axel Arnesson            Ås IF                   05.58     0.38
  12   31  Melwin Bång              Östersunds SK           06.11     0.51
  13   34  Viggo Stein              Ås IF                   06.18     0.58
  14   44  Jacob Torgrimsson        Östersunds SK           06.43     1.23

==============================================================================
KLASS  D10     *  Damer 10 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   54  Gry Dahlgren             Spikbodarnas IK         05.02     0.00
   2   51  Hanna Mårtensson         Utrikes Skidklubb       05.41     0.39
       59  Hilda Sjöblom            Ås IF                   05.41     0.39
   4   52  Alva Eriksson            Spikbodarnas IK         05.45     0.43
   5   50  Liv Mattiasdottr Sjölund Östersunds SK           05.46     0.44
   6   64  Wilma Karlsson           Utrikes Skidklubb       05.47     0.45
   7   48  Frida Eriksson           Åsarna IK               06.08     1.06
   8   53  Elina Göransson          Åsarna IK               06.11     1.09
   9   55  Caroline Nilsson         Offerdals SK            06.16     1.14
  10   60  Tilda Andersson          Åsarna IK               06.17     1.15
  11   65  Otilia Helmersson        Föllinge IK             06.34     1.32
  12   62  Linn Jansson             Östersunds SK           06.47     1.45
  13   61  Tilda Hansson            Svegs IK                06.52     1.50
  14   56  Alva Thyren              Trönö IK                06.56     1.54
  15   49  Stina Olausson           Offerdals SK            07.29     2.27
  16   57  Fanny Israelsson         Aspås IF                07.40     2.38
  17   58  Edla Sjölander           Offerdals SK            10.52     5.50

==============================================================================
KLASS  H11     *  Herrar 11 1,5 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1    7  Arve Lignell             Lucksta IF              04.57     0.00
        9  Edvin Nordgren           Åsarna IK               04.57     0.00
       15  Hans Stierna             Utrikes Skidklubb       04.57     0.00
   4    6  Hannes Olsson            Mörsils IF              04.59     0.02
   5   14  Tim Wikén                Åsarna IK               05.08     0.11
   6    4  Wilhelm Daabach          Åsarna IK               05.19     0.22
        5  Hannes Sjölund Myhr      Ås IF                   05.19     0.22
   8   12  Victor Berglund          Järpens SK              05.22     0.25
   9   10  Elis Graipe              Östersunds SK           05.25     0.28
  10   13  Linus Sörlin             Offerdals SK            05.49     0.52
  11   11  Wilmer Bäckebjörk        Offerdals SK            05.51     0.54
  12    8  Ahmad Ali Daoud          Offerdals SK            07.16     2.19

==============================================================================
KLASS  D11     *  Damer 11 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   23  Lina Hennings            Östersunds SK           04.46     0.00
   2   27  Sofia Redman             Östersunds SK           04.52     0.06
   3   20  Elvira Hermansson        Spikbodarnas IK         05.11     0.25
   4   26  Tea Strömqvist           Stuguns SK              05.33     0.47
   5   22  Flisa Ravald             Ås IF                   05.44     0.58
   6   18  Tindra Österberg         Ås IF                   05.50     1.04
   7   21  Sanna Bäck               Svegs IK                06.17     1.31
   8   25  Ida Kvarnlöf             Offerdals SK            06.53     2.07
   9   19  Ella Torén               Offerdals SK            06.58     2.12
  10   24  Wilma Widegren           Östersunds SK           06.59     2.13
  11   17  Fredrikke Krokswåg Matis Mörsil IF               08.59     4.13

==============================================================================
KLASS  H12     *  Herrar 12   3 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  166  Gustav Pålsson           Utrikes Skidklubb       10.39     0.00
   2  163  Gustav Hedström          Östersunds SK           11.17     0.38
   3  172  Oskar Algotsson          Åsarna IK               12.30     1.51
      174  Tor Rönnestrand          Ås IF                   12.30     1.51
   5  168  Elias Pedersén           Åsarna IK               12.57     2.18
   6  173  Isac Morin               Utrikes Skidklubb       13.04     2.25
   7  160  Axel Mattsson            Ås IF                   13.13     2.34
   8  162  Anton Andersson          Åsarna IK               13.14     2.35
   9  164  Jon Nilsson              Offerdals SK            13.32     2.53
  10  167  Matteus Möllerman        Brunflo IF              14.53     4.14
  11  170  Isak Landén              Ås IF                   15.25     4.46
  12  165  Jakob Wickenberg         Ås IF                   15.38     4.59
  13  169  Samuel Bergström         Tullus SG               15.52     5.13
  14  171  Anton Olsson             Åsarna IK               16.09     5.30
  15  161  Sixten Svedholm          Östersunds SK           16.17     5.38

==============================================================================
KLASS  D12     *  Damer 12 3 km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  186  Ylva Olsson              Mörsils IF              12.01     0.00
   2  183  Anna Novak               Offerdals SK            12.07     0.06
   3  187  Enja Jonsson             Ytterhogdals IK         12.33     0.32
   4  180  Ellen Sjölund            Spikbodarnas IK         12.39     0.38
   5  178  Maja Wikman              Spikbodarnas IK         13.08     1.07
   6  185  Hanna Bångman            Offerdals SK            13.29     1.28
   7  182  Wilma Johansson          Åsarna IK               14.07     2.06
   8  184  Emma Wikberg             Utrikes Skidklubb       16.47     4.46
 
==============================================================================
KLASS  H13     *  Herrar 13   3 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  132  Robin Ivansson           Offerdals SK            11.22     0.00
   2  134  Joel Engberg             Mörsils IF              11.34     0.12
   3  128  Elias Ragnarsson         Offerdals SK            11.54     0.32
   4  127  Oskar Åslund             Östersunds SK           12.49     1.27
   5  130  Birger Eriksson          Vemdalens IF            12.50     1.28
   6  131  Marius Koxvig Mathisen   Mörsils IF              12.54     1.32
   7  133  Olof Eriksson            Åsarna IK               13.46     2.24

==============================================================================
KLASS  D13     *  Damer 13 3 km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  152  Tilde Bångman            Offerdals SK            10.21     0.00
   2  148  Ida Andersson            Östersunds SK           10.33     0.12
   3  157  Nora Lignell             Lucksta IF              11.15     0.54
   4  154  Agnes Stjerna            Utrikes Skidklubb       11.24     1.03
   5  145  Julia Hansson            Svegs IK                11.30     1.09
   6  142  Julia Nilsson            Offerdals SK            11.40     1.19
   7  150  Bente Skåle              Östersunds SK           11.42     1.21
   8  155  Elin Busk                Svegs IK                11.46     1.25
   9  144  Magda Aspholm            Spikbodarnas IK         11.48     1.27
  10  140  Matilda Bäck             Svegs IK                12.14     1.53
  11  149  Linnea Mobärg            Duveds IF               12.26     2.05
  12  141  Thea Richardsson         Järpens SK              13.04     2.43
  13  146  Sara Hellström           Duveds IF               13.15     2.54
  14  143  Elin Krylen              Föllinge IK             14.03     3.42

==============================================================================
KLASS  H14     *  Herrar 14  3 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   98  Erik Engelin             Offerdals SK            09.01     0.00
   2  101  Ossian Rosenberg         Duveds IF               09.30     0.29
   3  107  Sven Leander             Åsarna IK               09.41     0.40
   4  102  Simon Eriksson           Östersunds SK           10.07     1.06
   5  104  Linus Berglund           Järpens SK              10.34     1.33
   6  106  Love Strömqvist          Stuguns SK              10.42     1.41
   7   99  William Selander         Spikbodarnas IK         10.49     1.48
   8   97  Henrik Millestu          Utrikes Skidklubb       11.07     2.06
   9  105  Kasper Wiken             Åsarna IK               11.09     2.08
  10  103  Måns Eriksson            Spikbodarnas IK         12.22     3.21
  11  100  Fadel Ali Daoud          Offerdals SK            17.41     8.40

==============================================================================
KLASS  D14     *  Damer 14   3 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  111  Gabriella Pålsson        Utrikes Skidklubb       10.04     0.00
   2  117  Julia Albertsson         Stuguns SK              10.20     0.16
   3  121  Hanna Näslund            Spikbodarnas IK         10.39     0.35
   4  115  Ida Dahlgren             Spikbodarnas IK         10.41     0.37
   5  114  Emma Jönsson             Östersunds SK           10.46     0.42
   6  118  Emilia Jonsson           Ytterhogdals IK         11.03     0.59
   7  119  Maria Novak              Offerdals SK            11.11     1.07
   8  116  Klara Eliasson           Spikbodarnas IK         11.24     1.20
   9  112  Anna Johansson           Duveds IF               12.00     1.56
      123  Karolina Hedenström      Offerdals SK            12.00     1.56
  11  120  Agnes Mattsson           Tandsbyns IF            13.23     3.19
  12  122  Elin Mårtensson          Utrikes Skidklubb       13.43     3.39
  13  113  Elin Gjertsås            Föllinge IK             15.04     5.00


==============================================================================
KLASS  H15     *  Herrar 15  2X3 km                    *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  208  Måns Olsson              Mörsils IF              19.49     0.00
                                                            09.36    (  1)

   2  207  Viktor Jonsson           Åsarna IK               20.02     0.13
                                                            09.48    (  2)

   3  206  Emil Ragnarsson          Offerdals SK            22.16     2.27
                                                            10.52    (  3)

==============================================================================
KLASS  D15     *  Damer 15   2X3 km                    *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  225  Elin Backén              Svegs IK                21.54     0.00
                                                            10.36    (  1)

   2  224  Patricia Ivansson        Offerdals SK            22.26     0.32
                                                            10.55    (  2)

   3  228  Sanna Ångström           Duveds IF               22.39     0.45
                                                            11.03    (  3)

   4  227  Emma Söderberg           Offerdals SK            23.39     1.45
                                                            11.14    (  4)

   5  226  Magdalena Mixter Schönni Spikbodarnas IK         24.25     2.31
                                                            12.05    (  6)

   6  223  Anja Svedholm            Östersunds SK           24.56     3.02
                                                            11.37    (  5)

==============================================================================
KLASS  H16     *  Herrar 16  2x3 km                    *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  191  Arvid Jonsson            Duveds IF               18.30     0.00
                                                            09.12    (  2)

   2  200  Tobias Engberg           Mörsils IF              18.43     0.13
                                                            09.05    (  1)

   3  197  Hampus Millestu          Utrikes Skidklubb       18.50     0.20
                                                            09.13    (  3)

   4  194  Erik Holmgren            Stuguns SK              19.04     0.34
                                                            09.21    (  5)

      198  Karel Novak              Offerdals SK            19.04     0.34
                                                            09.14    (  4)

   6  199  Ludvig Karlsson          Järpens SK              19.39     1.09
                                                            09.37    (  7)

   7  192  Tobias Olsson            Åsarna IK               19.49     1.19
                                                            09.41    (  8)

   8  193  Anton Eriksson           Östersunds SK           19.53     1.23
                                                            09.34    (  6)

   9  195  Sebastian Yusuf          Mörsils IF              25.08     6.38
                                                            11.42    (  9)

==============================================================================
KLASS  D16     *  Damer 16  2X3 km                     *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  212  Alicia Persson           Stockviks SF            19.50     0.00
                                                            09.42    (  1)

   2  215  Tua Dahlgren             Spikbodarnas IK         20.20     0.30
                                                            09.58    (  2)

   3  217  Johanna Albertsson       Stuguns SK              20.42     0.52
                                                            10.12    (  4)

   4  214  Josefina Sundman         Åsarna IK               20.49     0.59
                                                            10.07    (  3)

   5  213  Tilda Johansson          Duveds IF               20.58     1.08
                                                            10.12    (  4)

   6  216  Emma Wasell              Mörsils IF              21.36     1.46
                                                            10.29    (  6)

   7  218  Fanny Johansson          Stockviks SF            21.50     2.00
                                                            10.37    (  7)

   8  219  Emelie Eriksson          Offerdals SK            22.28     2.38
                                                            10.50    (  8)

   9  211  Natali Forss             Östersunds SK           23.05     3.15
                                                            11.03    (  9)


==============================================================================
KLASS  H17-18  *  Herrar 17-18 10 Km  3*3 Km           *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  265  Elias Dahl               Offerdals SK            25.06     0.00
                                                            16.33    (  1)
                                                            08.04    (  1)

   2  269  Max Novak                Offerdals SK            25.33     0.27
                                                            16.55    (  2)
                                                            08.13    (  2)

   3  268  Gabriel Hallquist        Åsarna IK               25.47     0.41
                                                            17.03    (  3)
                                                            08.15    (  3)

   4  262  Gustav Rotvold           Åsarna IK               25.57     0.51
                                                            17.08    (  4)
                                                            08.24    (  4)

   5  273  Jonatan Engdahl          Domnarvets GOIF         26.25     1.19
                                                            17.36    (  6)
                                                            08.45    (  8)

   6  266  Konrad Mattsson-Myhr     Funäsdalens IF          26.30     1.24
                                                            17.30    (  5)
                                                            08.33    (  5)

   7  271  Fredrik Arnberg          Stockviks SF            26.42     1.36
                                                            17.40    (  8)
                                                            08.42    (  7)

   8  263  Hannes Liljedahl         Östersunds SK           27.00     1.54
                                                            17.37    (  7)
                                                            08.41    (  6)

   9  264  Jon Lund-Kempe           Kramfors-Alliansen      27.32     2.26
                                                            18.07    ( 10)
                                                            08.45    (  8)

      272  Emil Thyrèn              Trönö IK                27.32     2.26
                                                            18.05    (  9)
                                                            08.48    ( 10)

  11  270  John Leander             Åsarna IK               28.27     3.21
                                                            18.52    ( 12)
                                                            09.05    ( 11)

  12  267  Filip Åslin              Stockviks SF            28.30     3.24
                                                            18.49    ( 11)
                                                            09.10    ( 12)

  13  261  Elias Olofsson           Vårby IK                29.04     3.58
                                                            19.04    ( 13)
                                                            09.16    ( 13)
 
==============================================================================
KLASS  D17-18  *  Damer 17-18  2X3 km                  *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  254  Ida Dahl                 Östersunds SK           19.37     0.00
                                                            09.32    (  1)

   2  247  Emma Backén              Svegs IK                19.45     0.08
                                                            09.50    (  2)

   3  251  Signe Rosenberg          Duveds IF               20.20     0.43
                                                            10.00    (  3)

   4  243  Sofie Björklund          Hällbybrunns IF         20.46     1.09
                                                            10.14    (  4)

   5  250  Ilona Lusth              Åsarna IK               21.01     1.24
                                                            10.20    (  5)

   6  257  Emma Jonsson             Åsarna IK               21.11     1.34
                                                            10.26    (  8)

   7  248  Ida Hallquist            Åsarna IK               21.14     1.37
                                                            10.25    (  7)

   8  253  Ellionore Bäckman        Hede SK                 21.17     1.40
                                                            10.23    (  6)

   9  244  Ingrid Hallqvist         Åsarna IK               21.40     2.03
                                                            10.39    (  9)

  10  255  Linnea Hägglund          Hägglunds Ski TeamSK    22.33     2.56
                                                            11.12    ( 11)

  11  249  Maja Vestin              Hägglunds Ski TeamSK    23.05     3.28
                                                            11.07    ( 10)

  12  256  Lina Åslund              Hedesunda IF            24.13     4.36
                                                            11.31    ( 12)

  13  252  Elin Wickberg            Hägglunds Ski TeamSK    28.20     8.43
                                                            12.29    ( 13)


==============================================================================
KLASS  H19-20  *  Herrar 19-20 10 Km  3*3 km           *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  285  Edvard Sundman           Åsarna IK               25.01     0.00
                                                            16.37    (  1)
                                                            08.13    (  1)

   2  277  Torben Svensson          Järpens SK              25.18     0.17
                                                            16.45    (  2)
                                                            08.15    (  2)

      279  Emil Persson             Östersunds SK           25.18     0.17
                                                            16.50    (  3)
                                                            08.20    (  3)

   4  278  Martin Emilsson          Offerdals SK            26.01     1.00
                                                            17.08    (  4)
                                                            08.28    (  4)

   5  280  Hannes Stenström         Järpens SK              26.36     1.35
                                                            17.37    (  5)
                                                            08.44    (  5)

   6  276  Daniel Södersten         Orsa SK                 26.44     1.43
                                                            17.45    (  6)
                                                            08.46    (  7)

   7  281  Fredrik Hammarlund       Ockelbo SK              27.45     2.44
                                                            18.18    (  7)
                                                            08.44    (  5)

   8  282  Gustav Wuopio            Domnarvets GOIF         28.02     3.01
                                                            18.35    (  9)
                                                            09.04    (  9)

   9  284  Jesper Thor              Åsarna IK               28.32     3.31
                                                            18.32    (  8)
                                                            08.56    (  8)

  10  386  Mikael Gardelin          Visborgs OK             31.40     6.39
                                                            20.51    ( 10)
                                                            10.02    ( 10)

==============================================================================
KLASS  D19-20  *  Damer 19-20  2X3 km                  *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  239  Anna Trnka               Australien              19.31     0.00
                                                            09.38    (  1)

   2  240  Casey Wright             Australien              19.43     0.12
                                                            09.39    (  2)

   3  241  Xanthea Dewez            Australien              20.27     0.56
                                                            10.08    (  3)

   4  238  Erica Forslin            Hudiksvalls IF          20.53     1.22
                                                            10.17    (  4)
                                     

==============================================================================
KLASS  H21     *  Herrar 21  10 KM  3*3 Km             *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  296  Fredrik Hansson          Lillhärdals IF          25.30     0.00
                                                            16.52    (  1)
                                                            08.20    (  1)

   2  294  Erik Simonsson           Landön IF               25.52     0.22
                                                            17.22    (  2)
                                                            08.39    (  3)

   3  297  Simon Platt              GBR                     26.17     0.47
                                                            17.27    (  3)
                                                            08.26    (  2)

   4  290  Ola Ravald               Ås IF                   26.37     1.07
                                                            17.41    (  4)
                                                            08.44    (  4)

   5  295  Jackson Bursil           Australien              27.10     1.40
                                                            18.02    (  5)
                                                            08.49    (  6)

   6  292  Nick Montgomery          Australien              27.24     1.54
                                                            18.05    (  6)
                                                            08.48    (  5)

   7  291  David Siebers            IK Hakarpspojkarna      27.40     2.10
                                                            18.14    (  7)
                                                            09.00    (  8)

   8  293  Alasdair Tutt            Australien              27.43     2.13
                                                            18.19    (  8)
                                                            08.59    (  7)

   9  289  Lasse Liljedahl          Östersunds SK           29.11     3.41
                                                            19.12    (  9)
                                                            09.33    (  9)
==============================================================================
KLASS  D21     *  Damer 21  2X3 Km                     *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  233  Ashleigh Spittle         Australien              20.41     0.00
                                                            10.10    (  1)

   2  234  Ellie Phillips           Australien              21.21     0.40
                                                            10.27    (  2)

   3  232  Christina Ravald         Ås IF                   23.57     3.16
                                                            11.48    (  3)

   4  235  Malin Sjöblom            Ås IF                   25.41     5.00
                                                            12.28    (  4)
------------------------------------------------------------------------------


                       

Uppdaterad: 21 JAN 2014 19:55 Skribent: Lars Ove Birgersson
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Offerdals SK - Skidor
Kaxås 107
83597 Offerdal

Kontakt:
Tel: 0733319120
E-post: [saknas] Information

Se all info

 Sponsorer

Sigma
 
 Minera
 
GP

staticbanner

För mer info kontakta Anna Lena

 
 
 
 Statkraft
 
Logga_MD