Hoppa till sidans innehåll

2021


2021-01-17

Offerdalspropagandan Senior OFFICIELLA RESULTAT

Antal deltagare:         121

 

D 21-       Intervallstart klassisk stil 6 Km

 

1        190        BÅNGMAN Tilde

M 1 - 8:39( 2)                  M 2 - 17:39( 1)

Offerdals SK

17:39

0

193        HANSSON Moa

M 1 - 8:35( 1)                  M 2 - 17:39( 2)

Landsbro IF SK

17:39

0

3        207        SOLIN Jenny

M 1 - 8:52( 3)                  M 2 - 18:06( 3)

Sollefteå Skidor IF

18:06

27

4        198        ABRAHAMSSON Hanna

M 1 - 9:05( 4)                  M 2 - 18:26( 4)

Ulricehamns IF

18:26

47

5        197        ANDERSSON Elin

M 1 - 9:13( 6)                  M 2 - 18:45( 5)

We Sports club

18:45

1:06

6        192        HÜBENETTE Sigrid

M 1 - 9:07( 5)                  M 2 - 18:47( 6)

Hägglunds Ski Team SK

18:47

1:08

7        230        MCCALLAN Elin

M 1 - 9:29(10)                 M 2 - 19:09( 7)

Stockholms RK

19:09

1:30

8        209        NOVAK Maria

M 1 - 9:26( 7)                  M 2 - 19:16( 8)

Offerdals SK

19:16

1:37

9        196        ANDERSSON Ida

M 1 - 9:26( 8)                  M 2 - 19:18( 9)

We Sports club

19:18

1:39

10        187        BRANDFJELL Irja

M 1 - 9:28( 9)                  M 2 - 19:29(10)

Funäsdalens IF

19:29

1:50

11        194        ÖSTERMAN Erika

M 1 - 9:34(11)                 M 2 - 19:38(11)

Häverödals SK

19:38

1:59

12        232        BLOM Vendela

M 1 - 9:47(12)                 M 2 - 20:04(12)

Stockviks SF

20:04

2:25

13        180        PERSSON KJELLGREN Jonna

M 1 - 9:52(14)                 M 2 - 20:11(13)

Järpens SK

20:11

2:32

14        225        WASELL Ida

M 1 - 10:04(16)               M 2 - 20:23(14)

Järpens SK

20:23

2:44

15        203        EDIN Jenny

M 1 - 10:01(15)               M 2 - 20:28(15)

Matfors SK

20:28

2:49

16        218        NILSSON Julia

M 1 - 9:50(13)                 M 2 - 20:35(16)

Offerdals SK

20:35

2:56

17        213        BJÖRNSDOTTER Alba

M 1 - 10:16(17)               M 2 - 20:54(17)

Funäsdalens IF

20:54

3:15

18        220        JONSSON Louise

M 1 - 10:20(18)               M 2 - 21:04(18)

Alnö SK

21:04

3:25

19        201        KÖLD Linda-Louise

M 1 - 10:33(20)               M 2 - 21:12(19)

Medåkers IF

21:12

3:33

20        214        ÖSTBERG Irma

M 1 - 10:24(19)               M 2 - 21:24(20)

Åsarna IK

21:24

3:45

21        221        KARLSSON Elin

M 1 - 10:39(23)               M 2 - 21:31(21)

OK Borgen

21:31

3:52

22        204        ÅBERG Kerstin

M 1 - 10:38(21)               M 2 - 21:50(22)

Järpens SK

21:50

4:11

23        183        LINGMAN Hilda

M 1 - 10:45(24)               M 2 - 21:54(23)

Rehns BK

21:54

4:15

24        224        ERIKSSON Alva

M 1 - 10:39(22)               M 2 - 22:07(24)

Sollefteå Skidor IF

22:07

4:28

25        181        HANGASJÄRVI Jonna

M 1 - 10:55(25)               M 2 - 22:16(25)

Tullus SG

22:16

4:37

26        216        JANSSON Linn

M 1 - 11:05(26)               M 2 - 22:33(26)

Tullus SG

22:33

4:54

27        199        ERIKSSON Frida

M 1 - 11:08(27)               M 2 - 22:51(27)

Åsarna IK

22:51

5:12

28        211       HERMANSSON Elvira

M 1 - 11:47(28)               M 2 - 24:21(28)

Offerdals SK

24:21

6:42

29        228        ISRAELSSON Fanny

M 1 - 12:02(29)               M 2 - 24:26(29)

Tullus SG

24:26

6:47

 

H 21-                   Intervallstart klassisk stil 9 Km

1        266        BUSKQVIST Alfred

M 1 - 7:36( 2)                  M 2 - 15:27( 1)                M 3 - 23:19( 1)

IK Stern

23:19

0

2        262        EDSTRÖM Eddie

M 1 - 7:32( 1)                  M 2 - 15:31( 2)                M 3 - 23:41( 2)

IFK Mora SK

23:41

22

3        261        GILLMAN Adam

M 1 - 7:45( 3)                  M 2 - 15:57( 4)                M 3 - 24:01( 3)

Garphyttans IF

24:01

42

288        EKSTRÖM Axel

M 1 - 7:49( 4)                  M 2 - 15:56( 3)                M 3 - 24:01( 4)

IFK Mora SK

24:01

42

5        248        JUTTERSTRÖM Axel

M 1 - 7:52( 5)                  M 2 - 16:01( 5)                M 3 - 24:17( 5)

IFK Mora SK

24:17

58

6        242        THORN Viktor

M 1 - 8:03( 8)                  M 2 - 16:21( 8)                M 3 - 24:26( 6)

Ulricehamns IF

24:26

1:07

7        287        JOHANSSON Markus

M 1 - 8:02( 7)                  M 2 - 16:26( 9)                M 3 - 24:31( 7)

Zinkgruvans IF

24:31

1:12

8        235        FREDRIKSSON Marcus

M 1 - 8:07(12)                 M 2 - 16:19( 6)                M 3 - 24:35( 8)

Hudiksvalls IF

24:35

1:16

293        MYHR Konrad

M 1 - 8:01( 6)                  M 2 - 16:20( 7)                M 3 - 24:35( 9)

Åsarna IK

24:35

1:16

10        258        AFLODAL Gustav

M 1 - 8:04( 9)                  M 2 - 16:36(10)               M 3 - 25:11(10)

Offerdals SK

25:11

1:52

11        244        ENGELIN Erik

M 1 - 8:20(15)                 M 2 - 16:44(12)               M 3 - 25:12(11)

Offerdals SK

25:12

1:53

12        294        TALLBOM Patrik

M 1 - 8:06(11)                 M 2 - 16:41(11)               M 3 - 25:14(12)

Östersunds SK

25:14

1:55

13        286        KREIJ Love

M 1 - 8:17(14)                 M 2 - 16:57(15)               M 3 - 25:29(13)

IF Strategen

25:29

2:10

14        278        SÖDERQVIST Gabriel

M 1 - 8:12(13)                 M 2 - 16:49(14)               M 3 - 25:30(14)

Storvreta IK

25:30

2:11

15        299        WESTMAN Adam

M 1 - 8:05(10)                 M 2 - 16:48(13)               M 3 - 25:39(15)

Hudiksvalls IF

25:39

2:20

16        274        ERIKSSON Anton

M 1 - 8:26(18)                 M 2 - 17:13(16)               M 3 - 25:49(16)

Sollefteå Skidor IF

25:49

2:30

17        284        ROTVOLD Carl

M 1 - 8:26(17)                 M 2 - 17:21(18)               M 3 - 26:05(17)

Åsarna IK

26:05

2:46

18        251        KARLSSON Anton

M 1 - 8:20(16)                 M 2 - 17:15(17)               M 3 - 26:13(18)

Tanums IF

26:13

2:54

19        236        VINCENT Tor

Sätra IF

26:14

2:55

M 1 - 8:32(20)                 M 2 - 17:27(19)               M 3 - 26:14(19)

 

 

 

20        298        SUOMI OLSSON Oskar

M 1 - 8:36(21)                 M 2 - 17:30(20)               M 3 - 26:32(20)

IFK Mora SK

26:32

3:13

21        289        GUSTAFSSON Seth

M 1 - 8:47(26)                 M 2 - 17:50(23)               M 3 - 26:53(21)

Grava SK

26:53

3:34

22        237        STERNER Wilhelm

M 1 - 8:42(22)                 M 2 - 17:49(21)               M 3 - 26:57(22)

Täby IS SK

26:57

3:38

23        300        OSKARSSON Hjalmar

M 1 - 8:31(19)                 M 2 - 17:50(22)               M 3 - 27:00(23)

Ås IF

27:00

3:41

24        247        TERENT Benjamin

M 1 - 8:45(25)                 M 2 - 18:02(24)               M 3 - 27:22(24)

Rehns BK

27:22

4:03

25        296        SUNDIN Filip

M 1 - 8:44(24)                 M 2 - 18:15(25)               M 3 - 27:40(25)

Grava SK

27:40

4:21

26        245        ASKING Viktor

M 1 - 9:05(31)                 M 2 - 18:24(28)               M 3 - 27:45(26)

IF Ski Team Skåne

27:45

4:26

27        267        WISTMAN GUNNERIUSSON Axel

M 1 - 8:59(29)                 M 2 - 18:22(27)               M 3 - 27:54(27)

Östersunds SK

27:54

4:35

28        271        EJVINSSON Lukas

M 1 - 8:56(27)                 M 2 - 18:24(29)               M 3 - 27:56(28)

Matfors SK

27:56

4:37

29        280        MELANDER WIKSTEN Isidor

M 1 - 9:26(37)                 M 2 - 18:52(32)               M 3 - 28:07(29)

Matfors SK

28:07

4:48

30        255        DANIELSSON Theodor

M 1 - 9:03(30)                 M 2 - 18:40(30)               M 3 - 28:12(30)

Enebybergs IF

28:12

4:53

31        263        LJUNGDAHL Valter

M 1 - 8:44(23)                 M 2 - 18:22(26)               M 3 - 28:15(31)

Matfors SK

28:15

4:56

32        282        LASSUS BJÄLNES Markus

M 1 - 9:12(32)                 M 2 - 19:00(33)               M 3 - 28:46(32)

Östersunds SK

28:46

5:27

33        281        LINDH TEN BERG Henning

M 1 - 8:57(28)                 M 2 - 18:45(31)               M 3 - 28:53(33)

Tullus SG

28:53

5:34

34        291        MILLESTU Ludvig

M 1 - 9:30(40)                 M 2 - 19:19(35)               M 3 - 29:10(34)

Utrikes Skidklubb

29:10

5:51

295        SCHÖN Edvin

M 1 - 9:26(38)                 M 2 - 19:22(37)               M 3 - 29:10(35)

Storvreta IK

29:10

5:51

36        240        ARNESSON Axel

M 1 - 9:28(39)                 M 2 - 19:20(36)               M 3 - 29:14(36)

Ås IF

29:14

5:55

37        249        MÄKINEN Axel

M 1 - 9:22(34)                 M 2 - 19:25(38)               M 3 - 29:20(37)

Högbo GIF

29:20

6:01

Uppdaterad: 18 JUL 2021 11:16 Skribent: Lars Ove Birgersson
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Offerdals SK - Skidor
Kaxås 107
83597 Offerdal

Kontakt:
Tel: 0733319120
E-post: [saknas] Information

Se all info

 Sponsorer

Sigma
 
 Minera
 
GP

staticbanner

För mer info kontakta Anna Lena

 
 
 
 Statkraft
 
Logga_MD